wynajem samochodów osobowych

Zasady wynajmu samochodów osobowych

Dzisiaj niemal każdy z nas jest zmotoryzowany. Poruszamy się po mieście samochodem, co dla wielu rodzin jest ogromnym ułatwieniem. Zdarza się jednak, że pojazd uleganie wypadkowi lub awarii. Na czas naprawy nie może być użytkowany. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów.

Wynajem aut jest popularny

wynajem samochodów osobowych Jakie zasady wówczas obowiązują i jaki jest zakres odpowiedzialności osoby wypożyczającej pojazd? O wynajmie samochodu myślimy najczęściej w trakcie wyjazdu, jednak tego rodzaju rozwiązanie jest korzystne również wtedy, gdy nasz prywatny samochód jest niesprawny. Nie każdy warsztat bowiem umożliwia korzystanie z pojazdu zastępczego. A przecież czymś trzeba dojechać do pracy czy odwieźć dzieci do szkoły. Tu z pomocą przychodzi wynajem samochodów osobowych – Łódź jest miastem, w którym znaleźć można firmy oferujące tego typu usługi. Cieszą się zresztą dużą popularnością, bo w stolicy województwa łódzkiego jest wiele osób chcących wypożyczyć auto. Przybywają tam biznesmeni oraz przedsiębiorcy z różnych zakątków Polski i świata. W ich przypadku korzystanie z wynajętego pojazdu jest sposobem na zaoszczędzenie czasu, ale też zobaczenie wielu ciekawych zabytków.

wynajem samochodów osobowych Co jednak w przypadku, gdy podróżując takim samochodem dojdzie do wypadku? Kto ponosi koszty związane z naprawą auta? Sytuacja jest prosta, jeśli do kolizji nie doszło z winy osoby wynajmującej pojazd. Szkoda jest wówczas pokrywana z OC sprawcy (zawsze jednak należy wezwać na miejsce zdarzenia policję). Jeśli z kolei to wynajmujący spowodował wypadek, musi liczyć się z wydatkami. Dotyczy to również zdarzeń losowych, np. gradu, który może uszkodzić karoserię. Niektóre firmy proponują wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które mogłoby uchronić wynajmującego przed wysokimi kosztami. Warto zapytać o taką możliwość. Trzeba też pamiętać, że wynajęty samochód nie pozwala na pełną swobodę. Kierowca jest zobowiązany przestrzegać przepisów prawa drogowego. Ponosi również pełną odpowiedzialność za kary, jakie mogą wynikać z ich naruszenia. Jest zatem zobowiązany do opłaty mandatów, nawet jeśli dotrą one do firmy wynajmującej pojazd po czasie. W wielu dużych miastach Polskich, m.in. w Łodzi funkcjonuje kilka wypożyczalni samochodów.

Do dyspozycji klientów są pojazdy w różnej klasie komfortu. Można je wynająć na krótszy lub dłuższy czas (co do zasady, im dłuży okres wynajmu, tym ceny za tę usługę są niższe). Z tej możliwości warto korzystać zwłaszcza, jeśli nasze auto nie nadaje się do jazdy lub przybyliśmy do Łódzkiego w celach biznesowych lub turystycznych.