foteliki samochodowe recaro young sport

Zalety fotelików samochodowych Recaro Young Sport

Rynek fotelików samochodowych bardzo rozwinął się w ostatnich latach. Rodzice, którym zależy na bezpieczeństwie i komforcie swojej pociechy w trakcie podróżowania samochodem, głowią się nad tym, jak wybrać najlepszy model fotelika dla swojego malucha. Dlatego powstające cały czas nowe modele fotelików cechują się coraz większym bezpieczeństwem i wygodą.

Foteliki a grupy wagowe

foteliki samochodowe recaro young sportDużą popularnością na polskim rynku cieszą się foteliki samochodowe recaro young sport. Model ten obejmuje aż trzy grupy wagowe: 9 –18kg, 15- 25kg oraz 22 –36kg. Sprawdzi się więc dla dzieci już od dziewiątego miesiąca życia, aż do końca okresu, w którym trzeba przewozić dzieci w foteliku, a więc do dwunastego roku życia. Jednorazowy wydatek zapewni więc naszemu dziecku komfort i bezpieczeństwo przez cały ten czas. Specjalna konstrukcja fotelika umożliwia znakomite dopasowanie do małego ciałka. Poza tym, foteliki samochodowe recaro young sport spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, potwierdzone wysokimi notami w najbardziej prestiżowych zderzeniowych testach bezpieczeństwa. Recaro sport young jest laureatem wielu międzynarodowych nagród przyznawanych zarówno przez magazyny branży dziecięcej, jak i przez rodziców. Ich dużym atutem jest zaawansowany system ochrony bocznej ASP, który dzięki wysokim bokom fotelika i zagłówka, a także rozbudowanym ochronom energochłonnym, chroni główkę dziecka głównie w trakcie uderzeń bocznych. Dodatkową ochronę zapewnią dziecku pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, których długość można regulować w trakcie regulacji wysokości zagłówka.

foteliki samochodowe recaro young sportSprawia to, że dziecko zawsze będzie miało dopasowane do swojego wieku i wagi, nieocierające i nieuciskające go pasy. Nakładki na pasy własne fotelika zapobiegają zsuwaniu się pasów z ramion dziecka, a także chronią je przed zabrudzeniami i śliną małego pasażera. Klamrę na barkowy pas samochodowy jest łatwo zapiąć. Jest ona wyposażona w specjalny system upraszczający naciągnięcie pasa samochodowego. Wkładka redukcyjna, w którą wyposażony jest fotelik, przeznaczona jest dla noworodków. Zmniejszając objętość fotelika, zapewnia komfort jazdy malucha. Materiały, którymi fotelik został obszyty, są wysokiej jakości, mają funkcję „oddychania” (zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort jazdy nawet w upalne dni) i ciekawy wygląd.

W dzisiejszych czasach foteliki samochodowe dla dzieci możemy kupić prawie wszędzie. Zaczynając od sklepów internetowych, poprzez sklepy stacjonarne, w których można kupić wszystkie potrzebne rzeczy dla dziecka, aż po popularne spożywcze sieciówki, które z branżą fotelików teoretycznie nie mają nic wspólnego.