Usuwanie rys

Wynajem samochodu dla firmy

Nie każdy właściciel firmy może pozwolić sobie na kupno służbowych samochodów prosto z salonu. Kupując zaś auta z drugiej ręki, nie będziemy mieć pewności, czy nie można niczego zarzucić ich stanowi technicznemu. Alternatywą dla zakupu samochodu na własność jest jego wynajem.

Korzystanie z wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnia samochodówPropozycję wynajmu pojazdów oferuje przedsiębiorcom między innymi znana wypożyczalnia samochodów w Sosnowcu. Przeglądając cenniki takich wypożyczalni, zobaczymy, że obok wynajmu krótkoterminowego – na parę dni, oferowany jest także wynajem średnio- oraz długoterminowy. Choć cena za dobę jest dość wysoka w przypadku wynajmu krótkoterminowego, cennik wygląda już inaczej, jeśli zdecydujemy się na wynajem długoterminowy. Wówczas jeden dzień wynajmu samochodu średniej lub wyższej klasy nie kosztuje więcej niż kilkadziesiąt złotych! Decydując się na taki pojazd, miesięczna kwota, którą musimy zapłacić, nie będzie zaporowa. A gdy weźmiemy pod uwagę to, że nie musimy przejmować się przeglądami technicznymi pojazdu, opłatami za ubezpieczenie, opłatami za naprawy w przypadku niezawinionej przez nas awarii, wówczas okazuje się, że długoterminowy wynajem pojazdu jest rozwiązaniem naprawdę korzystnym. Niektórzy przedsiębiorcy zastanawiają się, co w sytuacji, gdy będą musieli wyjechać na zagraniczną delegację – czy mogą udać się poza granice naszego kraju wynajmowanym samochodem?

Wynajem samochodówOkazuje się, że niektóre wypożyczalnie samochodów oferują zgodę na zagraniczny wyjazd za dodatkową opłatą. Dodatkowe opłaty są przewidziane także jeśli chodzi o wyposażenie pojazdu w nadprogramowe akcesoria – jeżeli decydujemy się na wynajem zimą, możemy poprosić o łańcuchy śnieżne. W przypadku wyjazdów rekreacyjnych, z pewnością przyda się również bagażnik dachowy. Z kolei dla bezpieczeństwa warto pomyśleć też o rejestratorze wideo – w ten sposób nie będziemy musieli martwić się, że w razie kolizji nie z naszej winy, zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Długoterminowy wynajem samochodów jest rozwiązaniem, z którego korzysta już wiele firm – ze względu na atrakcyjność tej opcji, z pewnością w niedługim czasie popularność wypożyczalni samochodowych znacznie się zwiększy. Na szczęście znane, duże wypożyczalnie posiadają naprawdę dobrze zaopatrzoną flotę pojazdów, dlatego zazwyczaj nie musimy martwić się o to, że w danym momencie nie dostaniemy żadnego samochodu.

W przypadku wynajmu krótkoterminowego, najlepiej wykorzystać tę możliwość na przykład jeżeli potrzebujemy kierowcy na wesele odbywające się w innym mieście, czy decydujemy się na weekendowy wypad na miasto z rodziną.