Kokpit auta

Wynajem autolawety do pomocy — kiedy ma sens?

Wypadki i awarie na trasach zdarzają się każdemu, nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Gdy auto jest całkowicie niezdolne do dalszej jazdy, należy usunąć je z miejsca zdarzenia, by nie przeszkadzało innym uczestnikom ruchu. W przypadku większej awarii lub pojazdu powypadkowego należy skorzystać z lawety. Jednakże istnieją przypadki, kiedy kierowca może wynająć lawetę, którą samodzielnie pokieruje.

Autolaweta do pomocy na trasie

Trójkąt ostrzegawczy Takie przypadki to przede wszystkim planowane przejazdy, podczas których auto należy bezpieczne przetransportować z jednego miejsca do drugiego. Są to sytuacje takie jak transport samochodu na wyścigi (przeznaczenie auta na tor nie zawsze wyklucza użytkowania go na drogach publicznych, ale może pojawić się tu ryzyko uszkodzenia pojazdu), sprowadzanie samochodu zza granicy, kiedy nie jest ono jeszcze zarejestrowane, a także przewóz zabytkowych pojazdów na pokazy. Specjalnymi lawetami można przewozić także budowle, takie jak małe domki drewniane czy inne wielogabarytowe obiekty. By podjąć się samodzielnie takiej trasy, należy być posiadaczem prawa jazdy kategorii B. Czasem jednak, w przypadku większych typów lawet można wynająć lawetę z kierowcą. Nie wszystkie firmy mają w swej ofercie takie usługi. Odpowiedniej firmy, o dużej flocie pojazdów pomocy drogowej, lepiej jest szukać w wielkich miastach, takich jak na przykład Szczecin.

Kokpit autaTutaj wyjątkowo łatwo można wyszukać odpowiedni pojazd taki jak autolaweta do pomocy drogowej Szczecin bowiem posiada szeroki wybór firm oferujących różne pojazdy pomocy drogowej na wynajem. Lawety samochodowe różnią się między sobą, ze względu na moc udźwigu i wielkość. Te najszersze są w stanie przewieźć nawet największe pojazdy. Te mniejsze szczególnie przydadzą się przy transporcie samochodów osobowych. Cena za przejazd zależy od kilku aspektów. Przede wszystkim od długości czasu, na jaki wypożyczymy dany pojazd. Może to być zaledwie kilka godzin, a może także to być kilka dni. Ten aspekt ściśle łączy się z liczbą kilometrów do pokonania. Nie wszystkie firmy wypożyczają pojazdy do transportu za granicę, co może wynikać z pakietu ubezpieczenia, z jakiego korzystają. Stałą praktyką jest wpłacanie kaucji przy podpisywaniu umowy najmu. Kaucja nie jest zwracana w przypadku uszkodzenia pojazdu, wynikającego z winy wypożyczającego.

Wynajem lawety do samodzielnego użytku nie jest częstą praktyką, ale pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy w porównaniu do wynajęcia lawety z kierowcą. Doświadczeni kierowcy mogą wynająć taki pojazd na użytek własny. W dużych miastach takich jak Szczecin wybór odpowiedniej firmy jest prosty, ponieważ panuje tam szeroki wybór specjalistów od autopomocy.