bus - przewóz osób

Wynajem autokarów – co trzeba wiedzieć?

Do dowolnego miejsca w Polsce można dostać się na wiele sposobów, w końcu środków transportu nie brakuje. Może to być samochód, bus, pociąg, samolot, czasem nawet statek czy prom, jeśli miejscowość znajduje się na wyspie. Która opcja jest jednak najbardziej korzystna, zarówno z punktu widzenia komfortu pasażera, jak i finansów, czy szybkości podróżowania?

Autokary na wynajem

wynajem autokarów w OławieZdecydowanie jedna opcja wysuwa się na prowadzenie. Jest nią oczywiście wynajem autokarów w Oławie lub innym mieście. dlaczego akurat ta alternatywa? Przelot samolotem jest drogi, wiąże się z długimi odprawami, a lotnisk jest niewiele. Może się sprawdzi jeśli lecimy z Krakowa do Gdańska, ale nic poza tym. Droga wodna jest stosowana rzadko, do tego trwa długo, a wiele osób ma chorobę morską. Samochodem może przejechać jedna rodzina, jednak przy większych grupach (i konieczności wzięcia kilku pojazdów) jest to nieopłacalne ze względu na wysokie ceny benzyny. Pociąg jest wygodny, dosyć szybki, można w nim pochodzić, choć jak wiadomo w Polsce się one wiecznie spóźniają i nie wszędzie dojeżdżają, szczególnie na ścianie wschodniej. Dlatego też wynajem autokarów to opcja bez dwóch zdań najlepsza.

bus - przewóz osóbBus zawiezie nas gdziekolwiek trzeba w systemie od drzwi do drzwi. Przejazd jest względnie szybki (chyba że trafią się korki), można się wygodnie rozsiąść. Niektóre autobusy mają także takie udogodnienia jak WC, klimatyzacja, telewizor, czy radio. Dzięki nim podróż przebiegnie w komfortowych warunkach. Bus może mieć różną liczbę miejsc, więc można dobrać go do ilości osób na wycieczce. Warto zaznaczyć, że wynająć pojazd można zarówno z kierowcą jak i bez niego. Ta druga opcja jest dobra jeśli w naszym gronie jest osoba doświadczona w kierowaniu dużymi pojazdami i mająca prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Jednak wynajem z kierowcą jest bezpieczniejszą opcją. Mamy pewność, że osoba kierująca dowiezie nas bezpiecznie do wyznaczonego celu, a my nie musimy się niczym przejmować w międzyczasie. Jeśli chodzi o koszty to są one zależne od tego jak duży bus wynajmujemy, na jaki czas, z kierowcą czy bez oraz na jak daleką trasę on wyjedzie. Warto zatem dopytać firmę o wycenę konkretnego najmu, a nie sugerować się ogólnym cennikiem.

Reasumując, wynajem autokarów to zdecydowanie doskonała opcja jeśli w podróż wybiera się kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. W ten sposób dotrzemy na miejsce szybko, wygodnie i bez problemów na drodze. W każdym większym mieście na pewno znajdziemy firmę transportową mającą taką ofertę na wypożyczenie busa.