Wypożyczalnie i sklepy oferujące przyczepki do samochodów są często odwiedzanymi miejscami. Jeśli nie przewozimy często wielkogabarytowych czy niestandardowych towarów to nie ma potrzeby by kupować przyczepkę na stałe. To domena firm, które zajmują się spedycją różnego rodzaju. Bez względu na to, czy przyczepka jest nasza na własność czy tylko wypożyczona na czas określony to warto wiedzieć, jak takową wybrać, żeby być z niej zadowolonym.

Najważniejsze są światła do przyczepki

światła do przyczepkiBez wątpienia najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa. Każda przyczepka do samochodu musi posiadać sprawne światła LED do przyczepki oraz odblaski. Światła sprawiają, że pozostali uczestnicy ruchu drogowego, którzy jadą za nami, wiedzą jaki manewr chcemy wykonać. Do tego my pozostajemy widoczni na drodze, co zapobiega w sposób znacząco kolizji, szczególnie przy podroży po zachodzie słońca. Odblaski natomiast przydają się z boku przyczepki, szczególnie jeśli jest ona szeroka, jak również do zamocowania na wystających poza ramę przyczepy elementów. Na bezpieczeństwo wpływa również możliwość stosowania pasów transportowych, przyczepianych hakami do połoza. Są one niezbędne przy transporcie jednej dużej rzeczy, takiej która by się przesuwała, przy na tyle lekkiej, że mogłaby się obijać po przyczepce.

światła do przyczepkiPasy transportowe uniemożliwiają poruszanie się ładunku. Szczególnie w przypadku przyczepki otwartej, czyli bez plandeki, trzeba wybrać model posiadający plastikowe błotniki do przyczepki. Dzięki nim woda i błoto nie będą wpadały na nasz ładunek, tylko będą ,,wypuszczane” do tyłu, tak jak przy błotnikach samochodowych. Woda nie zawsze uszkodzi ładunek przewożony, ale ubłocony towar z pewnością nie wygląda dobrze, szczególnie jeśli jedzie prosto do klienta. Każda przyczepka posiada dobrze mocowanie na haku samochodowym. Dzięki niemu jest możliwe podłączenie przyczepki do pojazdu. Łączenie musi dobrze trzymać, tak by przyczepa się nie przesuwała zbytnio, jak również nie spadła z haka. Warto zwrócić uwagę na układ hamulcowy przyczepki oraz na opony. Hamowanie, jak i cała jazda, z przyczepka nie jest łatwa, jednak bez sprawnych hamulców, czy na zużytych oponach manewrowanie nią jest o wiele trudniejsze i stwarza się tym zagrożenie na drodze.

Podsumowując, jeśli chodzi o przyczepki samochodowe to najważniejszą rzeczą jest bezpieczeństwo poruszania się na trasie. Działające światła, sprawny układ hamulcowy, dobre mocowanie na haku, możliwość podpięcia pasów transportowych to coś, bez czego nie można mówić o dobrym przewozie towarów przyczepą samochodową.

Kategorie: Samochód