wagi samochodowe

Wagi samochodowe a kontrola pojazdów

Nasza firma kurierska zawsze stara się przestrzegać wszelkich standardów. Nasi kierowcy nie przekraczają ustawowego czasu pracy, nasze pojazdy regularnie przechodzą wszystkie badania techniczne, nikt z naszych pracowników nie spowodował nigdy wypadku, ale zawsze wszystko było dostarczone na czas i w stanie nienaruszonym.

Tutaj wagi samochodowe odgrywają kluczową role

wagi samochodoweSzczycimy się wysoką jakością usług, która jest adekwatna do naszych cen. Ostatnio kupiliśmy także nowe wagi najazdowe, żeby wszystkie nasze samochody kurierskie były dobrze wyważone. Nasza stara waga samochodowa już przestała działać, a jej naprawa kosztowałaby zbyt wiele, więc nie opłacało się jej ruszać. Jednak wiadomo, że wagi samochodowe są bardzo potrzebne, żeby sprawdzać, czy nie przekroczyliśmy dopuszczalnej nośności pojazdów. Ostatnio mieliśmy nawet okazję sprawdzić, czy nasz sprzęt działa jak należy. Każdy samochód, który wyjeżdżał z firmy najpierw wjeżdżał na wagi osiowe, a potem na koniec przez wagi platformowe dla pewności i dopiero wyjeżdżał w trasę. Dzięki temu kiedy zatrzymała nasze samochody inspekcja transportu drogowego, to byliśmy pewni, że niczego nie znajdą. Sumiennie sprawdzali nam wszystkie dokumenty, pozwolenia, co przewozimy, czy kierowcy są trzeźwi. Oni też testowali swoje wagi najazdowe i po kolei wszystkie nasze samochody na nie wjeżdżały i sprawdzano ile ważą. Na szczęście mieliśmy u siebie nowe wagi osiowe, więc wiedzieliśmy, że wszystko jest w porządku i ładunek nie przekracza dopuszczalnej normy. To też wykazała nasza kontrola drogowa.

Policjanci byli niepocieszeni, że nie udało im się nam wlepić żadnego mandatu i muszą zatrzymać jeszcze kogoś, żeby wyrobić normę, ale puścili nas wolno w dalszą podróż. Wszyscy kierowcy wrócili o czasie jak zwykle, żadnych innych kontroli po drodze nie było, więc mogli odstawić samochody i wrócić do domu.