Waga przemysłowa

Typy wag stosowanych w firmach przemysłowych

Do standardowego wyposażenia firm przemysłowych należą wagi platformowe. Oprócz wag montowanych na stałe, producenci polecają też wagi mobilne. Platformy przemysłowe wykonane są często z wysokiej jakości stali szlachetnej, a ich powierzchnia charakteryzuje się gładkością – najczęściej nie ma żadnych łączy spawanych i otworów.

Jaka waga sprawdzi się w firmie przemysłowej?

Waga przemysłowaPlatforma taka pozwala na wjazd i przejazd przez pomost. Dokładne wagi przemysłowe platformowe są proponowane przez producentów najczęściej w zestawie z jedną rampą najazdową, druga należy do wyposażenia dodatkowego. Z kolei wśród niezbędnego wyposażenia wymienia się tensometry oraz panel sterujący. Tensometry przystosowane są do pomiarów od 150 kg do 1500 kg. Panele sterujące wyposażone są w kilkupozycyjny wyświetlacz LCD, posiadają też opcję podświetlenia tła, dlatego możliwa jest obsługa wagi nawet bez oświetlenia. Prawidłowo zaprogramowany panel pozwala na tarowanie, przełączanie brutto/netto, przełączanie jednostek wagi. Wśród funkcji wymienia się również zliczanie sztuk oraz kontrolę wartości granicznej. Proponowane przez producentów wagi przemysłowe odznaczają się wyjątkową trwałością – platformy nie wymagają konserwacji, są przystosowane do intensywnej eksploatacji przez długi czas. Platformy mogą być różnych rozmiarów, bardzo często posiadają też możliwość regulacji wysokości nóżek. Urządzenia proponowane przez producentów posiadają legalizację, choć możliwy jest też zakup platform bez legalizacji – wówczas zaświadczenie musimy zdobyć samodzielnie.

magazynObok platformowych wag przemysłowych, w ofertach producentów znajdują się także wagi paletowe. Są to konstrukcje czteroczujnikowe przeznaczone specjalnie do ważenia palet. Konstrukcja taka pozwala na sprawne umieszczanie ładunku za pomocą wózka widłowego. Wagi paletowe znajdujące się w ofertach producentów wyposażone są w kółka jezdne, jak i uchwyty, dzięki czemu użytkownik posiada możliwość szybkiego przeniesienia wagi w inne miejsce użytkowania. Zarówno te wagi, jak i wagi platformowe, są kompatybilne z drukarkami termicznymi oraz igłowymi, które pozwalają na wydruk raportów i paragonów. W zależności od profilu przedsiębiorstwa przemysłowego, może być konieczne także zamontowanie wagi hakowej – urządzenia tego typu posiadają nośność nawet 3 ton i pozwalają na dokładne ważenie towarów wiszących.

Wagi hakowe mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Dzięki bezprzewodowemu pilotowi sterującemu, użytkowanie takiej wagi jest całkowicie bezpieczne. To rozwiązanie dla zakładów produkcyjnych, hurtowni, jak i magazynów.