adblue puławy

Straszliwy smog w Puławach – walka z nim poprzez AdBlue

Zanieczyszczenie środowiska na świecie jest coraz większe i niebezpieczniejsze. W Polsce od pewnego czasu widzimy poprawę, jeśli chodzi o stan rzek. Wody generalnie są coraz czystsze i mamy więcej rzek wyższej klasy. W wielu miejscach bez problemu można spotkać raki czy bobry.

Adblue w Puławach przynosi skutki

adblue puławyNiestety, o ile działania mające na celu poprawienie stanu wód słodkich przynoszą efekty, tak z powietrzem w naszym kraju jest gorzej. Zwłaszcza na południu kraju stopień zanieczyszczenia powietrza przekracza normy. Na pięćdziesiąt najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie aż trzydzieści dwa znajdują się w Polsce. Tytuł miasta, w którym powietrze jest najgorszej jakości, zdobywa Kraków. W niektóre dni smog jest tak rozwinięty, że nawet po jednym dniu przebywania w mieście przyjezdni zaczynają odczuwać zawroty głowy i trudności w oddychaniu. Dbanie o to, by samochody z silnikami diesla miały zbiorniki adblue puławy, jest jednym ze sposobów zmniejszania smogu. Produktami pracy silnika są tlenki azotu, które emitowane do atmosfery przekształcają się pod wpływem różnych związków w smog. Strumień noxy adblue w katalizatorze zmienia spaliny w nieszkodliwy azot atmosferyczny oraz wodę. Dzięki temu zanieczyszczenie środowiska zmniejsza się.

Innymi źródłami smogów są domowe piece opalane drewnem, węglem, a zwłaszcza różnymi śmieciami zawierającymi na przykład plastik. Istnieją również inne szkodliwe substancje emitowane przez samochody podczas spalania, są też zanieczyszczenia emitowane przez lokalne zakłady przemysłowe.