zestaw nanolex si3d

Stosowanie Nanolex Si3d do ochrony lakieru

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej systemów kosmetycznych, które mają zapewnić wysoki poziom ochrony lakieru. Tradycyjne woski zostają zastępowane przez specjalistyczne zestawy pozwalające na stworzenie skutecznej powłoki ceramicznej. Dzięki niej karoseria zostaje zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, a dodatkowo taka powłoka poprawia wygląd lakieru, sprawiając, że uzyskujemy wyjątkową głębię koloru.

Ochrona lakieru za pomocą powłoki Nanolex

zestaw nanolex si3dTaki zestaw Nanolex Si3d, który możemy dostać w dobrych sklepach z kosmetykami samochodowymi, zawiera 6 produktów. Jest to oczywiście sam preparat w opakowaniu o pojemności 30 ml, oraz Nanolex Ex 200 ml, do tego dochodzą aplikatory, bloczek pod aplikator, mikrofibra oraz rękawiczki pozwalające na bezpieczne nakładanie bez ubrudzenia się. Należy jednak pamiętać o tym, że produkt może być stosowany jedynie na całkowicie czystą powierzchnię, dlatego karoserię wcześniej należy dokładnie wyczyścić. Musimy potem upewnić się, czy nie znajdziemy na niej pyłu czy innych zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Wskazówki dla użytkownika są też takie, że chociaż temperatura obróbki wynosi od 5 do 30 st. C, należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia pojazdu. Powinniśmy zwracać też uwagę, czy powietrze nie jest za bardzo wilgotne.

zestaw nanolex si3dProducent wskazuje też na to, żebyśmy przed użyciem wstrząsnęli butelką, nie należy też przesadzać z ilością środka – nawet oszczędna ilość jest wystarczająca. Wcierając, należy stosować ruchy krzyżowe. W ten sposób równomiernie rozprowadzimy produkt. Jeżeli pozostanie jakaś niewielka nieroztarta ilość, wówczas usuwamy ją za pomocą dołączonej do zestawu szczotki z mikrofibry. Nie wolno czekać dłużej niż trzy minuty, gdyż środek zaschnie. Producent zaznacza, że czas utwardzania wynosi około 12 godzin w temperaturze 20 st. C. Im wyższa temperatura, tym czas utwardzania jest krótszy, na przykład w 50 st. C będą to już tylko 3-4 godziny, zaś w 80 st. C – 2 godziny. Istotne jest, aby nie myć samochodu przez pierwsze trzy dni. Taka powłoka ceramiczna jest naprawdę efektywna, nic więc dziwnego, że cieszy się takim zainteresowaniem. W jej składzie znajdują się nanocząsteczki krzemu i węgla.

Nie ma tam zaś rozpuszczalników ani fluoru, dlatego jest to produkt naprawdę bezpieczny. Cenione są zwłaszcza jego właściwości hydrofobowe, wysoka wytrzymałość oraz trwałość. Odporność na działanie wody i czynników zewnętrznych sprawia, że powłoka ceramiczna sprawia, że lakier jest estetycznie wyglądający przez naprawdę długi czas eksploatacji.