sprowadzanie samochodów z usa

Sprowadzanie samochodu z USA – opłaca się?

Zakup nowego samochodu prosto z salonu to wydatek rzędu kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy złotych, dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. Tymczasem posiadanie auta jest w dzisiejszych czasach niemal niezbędne. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi – rodzice muszą dojechać do pracy, a dzieci trzeba podrzucić do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, a czasem do przyjaciół lub po prostu zabrać na weekendową wycieczkę za miasto.

Samochody ze Stanów Zjednoczonych

sprowadzanie samochodów z usaKiedy więc zakupienie nowego samochodu z salonu jest poza naszym zasięgiem, musimy poszukać alternatywnych sposobów na to, żeby kupić auto w miarę tanio przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że ma być ono całkowite bezpieczne, dobrze się prezentować i posłużyć nam przez długie lata. Ponieważ polski rynek obfituje w wątpliwej jakości używane pojazdy, alternatywą staje się ostatnimi czasy sprowadzanie samochodów z USA. Wystarczy zwrócić się do zaufanego dystrybutora, który załatwi za nas większość formalności i sprowadzi wybrany model zza oceanu. Trzeba się przy tym liczyć z paroma istotnymi faktami, mianowicie: okres oczekiwania na wybrany model może się nieco wydłużyć, a dystrybutorowi trzeba będzie zapłacić prowizję, natomiast jakość samochodu będzie więcej niż zadowalająca. Wyjaśnijmy… Cały proces musi potrwać, ponieważ sprzedaż aut zza granicy odbywa się na zasadzie aukcji, dlatego sprzedający wyznaczy czas, w którym będzie czekał na najkorzystniejszą dla niego ofertę.

sprowadzanie samochodów z usaKiedy już decyzja zapadnie, a samochód zostanie sprzedany, dystrybutor musi zadbać o to, żeby przeprowadzić wszelkie niezbędne kontrole jakości – to żmudny proces, jednak gwarantuje nam on to, że wszystkie obiecane w ofercie warunki zostaną spełnione. Podobnie rzecz ma się z prowizją – za wysokiej jakości usługę dystrybutor naliczy sobie marżę. Jednak bez obaw – pieniądze są właściwie zainwestowane, ponieważ, w razie niezadowolenia klienta, może on otrzymać stuprocentowy zwrot wkładu własnego. Ponadto dystrybutor gwarantuje ze swojej strony kilkuletni okres serwisowania pojazdu, a także gwarancję tego, że sprowadzony samochód jest zgodny z opisem, na podstawie którego dokonaliśmy wyboru. Podsumowując krótko, sprowadzenie auta z innego kontynentu opłaca się bardziej, niż zakupienie nowego samochodu z salonu.

Dzięki temu, że kupujemy używany sprzęt, koszta relatywnie spadają, a współpraca z dystrybutorem gwarantuje nam stuprocentową satysfakcję. Ponadto jakość samochodów ze Stanów jest o wiele wyższa od niektórych europejskich marek, dlatego warto zainteresować się tym tematem, jeżeli zamierza się kupić nowy samochód, a zależy nam na możliwie dużej oszczędności.