blokady motocyklowe

Skuteczne, antykradzieżowe blokady motocyklowe

Zakup motocykla często wiąże się ze sporym wydatkiem, a nowoczesny, piękny pojazd zaparkowany przy ulicy często zwraca uwagę potencjalnych złodziei. Z tego też powodu każdy właściciel dwukołowca powinien zadbać o jego bezpieczeństwo. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją akcesoriów motocyklowych oferują dziś m.in. różnego rodzaju blokady antykradzieżowe dedykowane motocyklom, które skutecznie chronią nasz sprzęt i zapewniają mu tym samym bezpieczeństwo.

Blokada zabezpieczająca motor

blokady motocykloweWyróżniamy kilka rodzajów blokad, które zabezpieczają konkretne części motocykla. Produktem bazowym, który musi posiadać każdy motocyklista jest niewątpliwie zamek blokady kierownicy, dzięki któremu potencjalny złodziej nie będzie w stanie odpalić naszego pojazdu. W skład owego zestawu wchodzi solidna kłódka wykonana z materiałów najwyższej jakości oraz dwa klucze, które umożliwiają otworzenie zatrzasku. Za antykradzieżowe blokady motocyklowe tego typu zapłacimy w większości sklepów internetowych około 40 zł, na wydatek ten pozwolić więc sobie może praktycznie każdy. Sporą popularnością wśród kierowców cieszą się również mocowane uchwyty na blokadę kierownicy. Wykonane są one z metalu, a ich powierzchnia pokryta jest warstwą plastiku ochraniającego uchwyt przez zarysowaniami czy niszczycielskim działaniem wilgoci, która może prowadzić do powstania korozji.

blokady motocykloweNa przestrzeni ostatnich kilku lat na rynku pojawiły się także nowoczesne systemy blokady, które montuje się m.in. za tarczą hamulcową. Tego typu zestawy wyposażone są ponadto w alarm, który sygnalizuje akt kradzieży i tym samym może wystraszyć potencjalnego złodzieja. Te mobilne zabezpieczenia antykradzieżowe są bardzo skuteczne i wytrzymałe, a otworzyć je może jedynie specjalny kluczyk, którym dysponuje jedynie właściciel pojazdu. Niektórzy motocykliści zakładają również specjalne blokady na koła, jednak w tym wypadku właściciele niekiedy zapominają o tym zabezpieczeniu, w efekcie czego uruchamiają pojazd bez uprzedniego zdjęcia blokady. W celu uniknięcia takiej sytuacji, która może prowadzić do trwałego uszkodzenia pojazdu, wiele firm oferuje kolorowe, neonowe linki przypominające o blokadzie koła czy tarczy hamulcowej, które skutecznie przykuwają uwagę przed jazdą sygnalizując tym samy, że należy zdjąć blokadę. Na samym końcu warto również podkreślić, że wszystkie wyżej przytoczone zabezpieczenia są stosunkowo tanie i łatwo dostępne.

Zakupimy je zarówno w autoryzowanych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które posiadają bogaty asortyment. Warto więc chronić swój pojazd przed kradzieżą, dzięki dyskretnej blokadzie będziemy mieli pewność, że nasz motocykl pozostanie w wyznaczonym przez nas miejscu.