złomowanie

Skup i złomowanie samochodu – pomysł na biznes

Nie od dziś wiadomo, że na polskich drogach największy odsetek stanowią auta stare, sprowadzane z zagranicy, a co za tym idzie coraz większy ich odsetek przestaje się nadawać do użytku i wymaga tym samym złomowania. Fakt, że auto na drogach przybywa i to z każdym rokiem sprawia, że coraz więcej osób rozważa założenie takiego biznesu jakim jest złomowisko.

Otwieranie skupu złomu

złomowanieCo jednak trzeba wiedzieć by pomysł ten okazał się trafiony i by firma dobrze prosperowała? Oto kilka przydatnych informacji. Po pierwsze, a z czego wiele osób rozważających taki pomysł nie zdaje sobie sprawy, konieczne jest to by nasza firma uzyskała zgodę wojewody czy też starosty. Dlaczego? Dlatego, że tylko wtedy taki skup i złomowanie samochodu w Bydgoszczy będzie legalne. W innym wypadku tak naprawdę, firma ma prawo skupić samochód, ale już nie może wydać zaświadczenia o jego zezłomowaniu, a co za tym idzie musiałaby ona zakupiony samochód zarejestrować i opłacić jego OC, czego nie zrobi, ponieważ okaże się to nieopłacalne. Dlatego trzeba się zorientować zawczasu w tym jakich formalności należy dopełnić by takie pozwolenie uzyskać i czy w naszym przypadku będzie to w ogóle możliwe. Niemniej samo pozwolenie to jedno. Trzeba się tu także liczyć z konkurencją i to właśnie często tych nielegalnych punktów, które zwykle oferują nieco lepsze stawki za złomowanie auta.

złomowanieJak zatem się przebić w tej branży, skoro działając legalnie jest to dla nas mniej opłacalne. Cóż dobrą opcją jest tu właśnie wspomniana już opcja skup i złomowanie, co oznacza, że zarówno wydajemy dokumenty potwierdzające przyjęcie auta do złomowania, jak i podpisanie ze zdającym umowy kupna. Dlaczego? Ponieważ w takiej sytuacji mamy możliwość wymontowania z samochodu niektórych jego elementów, które jeszcze mogą nadawać się do dalszej sprzedaży i tym samym zwiększyć nasz zysk z danego auta. Pamiętajmy jednak o tym, by zawsze sprawdzić wszystkie dane tak odnośnie sprzedającego, jaki samego auta. Ważne jest tu zweryfikowanie tożsamości, jak i sprawdzenie danych dowodu rejestracyjne i porównaniu numeru seryjnego zawartego w dowodzie z tym jaki jest na nadwoziu. Jeśli jakieś kwestie w tym względzie budzą nasze wątpliwości lepiej odstąpić od takiej umowy, ponieważ kupno kradzionego samochodu może przysporzyć firmie wiele problemów, nawet jeśli zrobimy to nieświadomie.

Niemniej samo założenie złomowiska, jeśli będziemy działać rozsądnie i zgodnie z określonym panem, na dzień dzisiejszy wydaje się być dość bezpieczną inwestycją, która powinna nam się dość szybko zwrócić.