folia na aucie

Rodzaje folii samochodowych

Oklejanie samochodów to sposób na stworzenie mobilnej reklamy, zmianę koloru auta lub zabezpieczenie lakieru. Chcąc osiągnąć konkretny efekt, trzeba wybrać folię odpowiedniego rodzaju. Na rynku dostępne są folie przystosowane do krótko- i długoterminowego oklejania. Osobną kategorią folii są te przeznaczone do przyciemniania szyb. Podstawowy podział folii samochodowych opiera się na technologii ich produkcji. Bardziej zaawansowana technologicznie folia nadaje się do aplikacji na bardziej skomplikowanych powierzchniach.

Folie samochodowe w pigułce!

car detailingChcąc okleić niewielki fragment pojazdu lub element, który jest płaski, można wykorzystać folię monomerową. Jest ona używana przede wszystkim do krótkotrwałych aplikacji, a więc sprawdza się podczas prowadzenia kampanii reklamowych. Osoby poszukujące większej trwałości powinny skupić się na foliach polimerowych. Zapewniają one większą trwałość i elastyczność podczas nakładania. Nadają się do aplikacji na przetłoczeniach i zagiętych powierzchniach. Decydując się na zmianę koloru auta, warto wybrać folię wylewaną. Zapewnia ona największą elastyczność, a w połączeniu z klejem kanalikowym oferuje prostą i precyzyjną aplikację bez żadnych skaz. Folię wylewaną można zaaplikować na praktycznie każdej, nawet bardzo skomplikowanej powierzchni.

folia na aucieWysokiej jakości folie samochodowe w Łodzi można kupić w dobrych hurtowniach i firmach zajmujących się oklejaniem pojazdów. Folie dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Różnią się też pod względem wykończenia. Najpopularniejsze są folie matowe, satynowe i z połyskiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się też folie metaliczne oraz chromowane. Do celów reklamowych wykorzystuje się folie jednostronnie przepuszczające światło, czyli One Way Vision. Pokrywa się je nadrukiem i przykleja na tylną szybę auta. Nie ogranicza to za bardzo widoczności kierowcy, zapewniając jednocześnie czytelną reklamę na pojeździe.

W przypadku drogich pojazdów stosuje się też przezroczyste folie ochronne, które są ekstremalnie cienkie. Pojazdy wykorzystywane na torach wyścigowych pokrywa się ochronnymi foliami przezroczystymi, żeby chronić lakier przed odpryskami. Folia kameleon mieni się różnymi kolorami, zależnie od kąta padania światła i pozycji obserwatora. Dostępne są też folie strukturalne, które posiadają trójwymiarową fakturę. Mogą one imitować na przykład szczotkowane aluminium. Przed aplikacją folii auto trzeba bardzo dokładnie oczyścić, żeby poradzić sobie z prawidłową aplikacją. Folię z nadrukiem dodatkowo zabezpiecza się laminatem.