myjnia samochodowa

Ręczna myjnia samochodowa – zalety i usługi

Regularne mycie samochodu nie tylko sprawia, że auto wygląda ładnie, ale także pomaga chronić karoserię przed uszkodzeniami – matowieniem lakieru, wżerami z ptasich odchodów, czy niszczeniem pod wpływem działania soli drogowej lub innych środków wysypywanych zimą na ulicę.

Doskonała myjnia ręczna

myjnia samochodowaJednak myć auto można na wiele różnych sposobów i nie wszystkie z nich są polecane, niektóre nawet nielegalne. Co zatem wybrać? Mycie auta na własnej posesji nie zawsze jest legalne. Można to robić o ile woda będzie spływać do kanalizacji czy do szamba. Nie może być przeprowadzane jeśli woda z detergentami będzie spływać na ulicę, teren zielony czy też do zbiornika wodnego. Latem w niektórych gminach woda jest reglamentowana ze względu na niedobory. Wtedy można używać wodę tylko do celów ,,domowych” a nie do podlewania roślin czy mycia auta. Poza tym większośc osób auto samodzielnie jedynie spłukuje i co najwyżej nieco bardziej umyje szyby by zmyć z nich resztki owadów i by mieć zapewnioną dobrą widoczność. Nie zajmuje się autem kompleksowo. A co z myjkami profesjonalnymi? Na tych przy stacjach benzynowych mycie jest stosunkowo niedrogie i można do tego dobrać woskowanie, poza tym auto jest od razu suszone – to ważne szczególnie zimą.

myjnia samochodowaJednak szczotki mogą zostawiać zarysowania na karoserii, więc takie mycie nie powinno być zbyt często wykonywane. Z kolei myjnia samoobsługowa jest tania po za kilka złotych można opłukać auto, jednak nie umyje się go dokładnie. Rozwiązaniem polecanym jest ręczna myjnia samochodowa w Rudzie Śląskiej lub innej miejscowości. Na takiej myjni profesjonaliści dokładnie zajmą się naszym pojazdem. Umyją wszystkie zakamarki, nawoskują, wypolerują reflektory, czy też zabezpieczą szyby niewidzialną wycieraczką. Dzięki temu nasze auto będzie lśniło czystością, a do tego mamy pewność że nie pojawią się na nim zarysowania od szczotek. Dodatkowo można wykupić usługę mycia wnętrza auta – odkurzaczania trzepania dywaników, mycia kokpitu i tak dalej. Co lepsze salony oferują detailing auta, czyli jego czyszczenie z uwzględnieniem nawiewników, podsufitki, ozonowania czy prania tapicerki. To opcja dla najbardziej wymagających klientów.

Kończąc rozważania, mycie ręczne na myjce to najlepsze rozwiązanie w temacie utrzymania czystości pojazdu – takze w środku. Jest bezpieczniejsze niż mycie automatyczne, dokładniejsze niż myjnia samoobsługowa i bezproblemowe w przeciwieństwie do samodzielnego mycia auta na posesji. Warto zatem postawić na to co jest najlepsze dla naszego samochodu.