auta dostawcze na wynajem

Przeprowadzka – wynajem auta dostawczego

Życie opiera się na zmianach – dlatego w pewnym momencie każdy z nas dochodzi do wniosku, że trzeba coś zmienić. Być może wystarczy inna praca, ale czasami decydujemy się na bardziej radykalne kroki jak na przykład wyprowadzka do innego miasta. Jest to zadanie wymagające odpowiedniego planu logistycznego – nasz dobytek musimy jakoś przetransportować w inne miejsce.

Auto do przeprowadzki

auta dostawcze na wynajemFirmy specjalizujące się w przeprowadzkach posiadają zazwyczaj duże samochody, które pomieściłyby wiele mebli, jednakże w naszym przypadku może to nie być konieczne, bo na przykład zamierzamy kupić nowe meble, zatem rzeczy do przeniesienia mamy o wiele mniej. W takiej sytuacji zamiast przepłacać za specjalny wóz do przeprowadzek, o wiele lepiej jest zdecydować się na wynajem auta dostawczego. Jest ono mniejsze, ale i tak pomieści wiele rzeczy. Auta dostawcze na wynajem oferowane są przez wypożyczalnie samochodowe. Możemy zdecydować się na wynajem krótko- lub długoterminowy. W naszym przypadku będzie to oczywiście pierwsza opcja, ponieważ samo załadowanie rzeczy, ich przewóz i rozładowanie, a następnie powrót, nie zajmie dłużej niż jeden, góra dwa dni (jeżeli przeprowadzamy się daleko).

auta dostawcze na wynajemWarto jednak wiedzieć, że nie każdy może skorzystać z usług takiej wypożyczalni. Każda firma ma swój regulamin, należy przedtem sprawdzić, czy spełniamy pewne warunki. Pierwszą przeszkodą może okazać się wiek – jeżeli mamy mniej niż 21 lat, wówczas nie możemy podpisać umowy z wypożyczalnią na wynajem auta dostawczego. Kolejnym wymogiem (jednak dość oczywistym) jest konieczność posiadania własnego prawa jazdy, należy też przedstawić wypożyczalni swój dowód osobisty. Płatności należy dokonać za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Po podpisaniu umowy, możemy korzystać z auta dostawczego przez określony wcześniej czas, a w ustalonej dacie należy zwrócić pojazd do wypożyczalni. Jest to wartościowa opcja i to całkiem niedroga, ponieważ usługi tego typu dostępne są w całkiem atrakcyjnych cenach, zarówno jeśli chodzi o wynajem krótko-, jak i długoterminowy. Niektóre wypożyczalnie mają także opcję wynajmu weekendowego.

To ciekawa opcja, ponieważ wypożycza się samochód w piątek o 16, a oddaje w poniedziałek o 8 rano – płacąc jednak jedynie za dwie doby! Zatem jeżeli obawiamy się, że nie zdążymy uporać się w dwa dni z przeprowadzką, a nie chcemy przepłacać, lepiej jest zdecydować się na taki wynajem – zawsze dostajemy gratis kilka godzin więcej! Jak widać, niektóre dobre wypożyczalnie samochodów mają nam wiele do zaoferowania.