Prosty sposób na efektowne zmiany: pokrowce na siedzenia

Pokrowce na siedzenia cieszą się coraz większa popularnością. Pozwalają na ochronę oryginalnej tapicerki i zmianę wystroju, ale również na zasłonięcie plam czy zniszczonych fragmentów. Dzięki nim wnętrze od razu zyskuje na wyglądzie.

Do wyboru są zarówno pokrowce uniwersalne, pasujące, choć nieidealnie, do wielu foteli, oraz pokrowce dopasowane do konkretnych modeli. Leżą znacznie lepiej, ale ich cena również jest wyższa. Możliwe jest również zamówienie pokrowców na wymiar, które będą wyglądały lepiej niż fabryczne.

Wybór pokrowców obejmuje również różnorodność materiałów: skórę sztuczną i naturalną, alcantarę, poliester, winyl, hosta, welur czy żakard i futra… Materiały na pokrowce do samochodów dostawczych i terenowych są dodatkowo bardziej odporne na zabrudzenia i łatwiejsze w czyszczeniu. Poza wyborem materiału (i możliwością łączenia różnych), istnieje także szeroki wybór kolorów. Standardowo w modelach fabrycznych kolory są raczej ciemne, stonowane, natomiast wybierając pokrowce, zwłaszcza na zamówienie, można spełniać swoje fantazje kolorystyczne, dopasowywać barwę do lakieru, konkretnego elementu lub kierować się jeszcze czymś innym.

Liczy się jednak nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność. Wybierając pokrowiec należy zwrócić uwagę, czy jest przystosowany do foteli wyposażonych w boczne poduszki powietrzne – z boku pokrowca nie będzie jednak otworu, a odpowiedni szew, który w razie wypadku zostanie rozerwany. Względy funkcjonalności nakazują również wybór pokrowców, które posiadają otwory na podłokietniki czy kieszenie z tyłu foteli.

pokrowce samochodowe

pokrowce samochodowe