autokar

Praca w Belgii zdecydowanie popularniejsza niż w Niemczech

Jak pokazują badania oraz jak przyznają przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmem busów do Niemiec albo Belgii zmienił się kierunek turystyki zarobkowej w Polsce. ,,Organizujemy transport busem z Niemiec do Polski oraz do Belgii i ewidentnie obserwujemy coraz większe zainteresowanie wyjazdami właśnie do Belgii.

Busy do Niemiec wyparte przez busy do Holandii i Belgii

autokarZdecydowanie więcej mamy zleceń na busy z Belgii do Polski i z powrotem. Z tego co słyszymy od klientów Niemcy już od kilku lat podupadają pod względem wynagrodzenia. Kiedyś to był raj dla Polaków – nie dość, że blisko to jeszcze można było naprawdę sporo zarobić. Obecnie nawet busy do Holandii kujawsko pomorskie województwo bardziej sobie ceni. Dziś Niemcy to już zupełnie inne miejsce pracy dlatego też ludzie zdecydowanie częściej wyjeżdżają do Belgii czy Holandii. Pamiętajmy też, że stawiana kiedyś na piedestał Wielka Brytania zdecydowanie też straciła opinię dobrego pracodawcy dla Polaków. Nie ma co się oszukiwać, kryzys dotknął wszystkie państwa – także te najbardziej rozwinięte. Holandia i Belgia to nadal stosunkowo nowe kierunki wyjazdowe, państwa te też znajdują się zdecydowanie dalej od naszego państwa niż Niemcy dlatego też transporty do nich cieszą się tak dużym zainteresowaniem.” – przyznaje właściciel jednej z firm zajmujących się przewozem osób za granicę z województwa Pomorskiego.

Potwierdzają to również osoby, które kiedyś wyjeżdżały do Niemiec a teraz pracują w Belgii czy Holandii: ,,Niemcy są coraz rzadszym kierunkiem wśród Polaków. Kiedyś jeździłem do Niemiec ale warunki tam zdecydowanie się pogorszyły a Belgia czy Holandia to ciągle nowe kierunki wiec pracy jest sporo i jej warunki są naprawdę dobre.” – przyznaje pięćdziesięcio ośmio letni mężczyzna, który za granicą pracuje od ponad piętnasty lat.