Podnoszenie wartości rynkowej pojazdu

Jednym ze skutecznych i sprawdzonych sposobów na podnoszenie wartości rynkowej pojazdu jest przywrócenie mu ładnego wyglądu. Oznacza to:

  • Dokładne mycie z zewnątrz
  • Usuniecie drobnych zarysowań i uszkodzeń lakieru
  • Odkurzenie i wypranie wnętrza
  • Naprawdę uszkodzeń tapicerki

Trzema pierwszymi punktami można zająć się osobiście, jednak wszelkie prace należy przeprowadzać ostrożnie, aby nie powiększyć uszkodzeń i nie wykonać nowych, a w czasie prania nie przemoczyć materiału, gdyż prowadzą one do nieestetycznych i trudnych do usunięcia zacieków. Szczególnie w przypadku starszych pojazdów dokładne czyszczenie lepiej powierzyć profesjonalistom, którzy skutecznie usuną nawet stare zabrudzenia, głęboko wbite w materiał.

Naprawa uszkodzeń nie jest czymś, co można wykonać samodzielnie, o ile nie jest to drobna rysa, którą można ostrożnie zamalować. W przypadku większych uszkodzeń, takich jak przecięcia czy wypalone ślady po papierosach uszkodzenia wymagają wiedzy, materiałów i sprzętu, których przeciętny posiadacz samochodu nie posiada. Do wypełnienia ubytków w tapicerce, po ich oczyszczeniu i obrobieniu, stosuje się specjalne włókno, które dobiera się w jak najodpowiedniejszym kolorze. Tak naprawiane uszkodzenia są właściwie niewidoczne z daleka, a nawet z bliska, jeśli nie wie się, w jakim miejscu się znajdowały.

Naprawiać można nie tylko tapicerkę materiałową, welurową i z alcantary, ale również skórzaną. W przypadku też ostatniej usuwa się przebarwienia, zadrapania, dziury i przetarcia.

tapicerka w starym samochodzie

tapicerka w samochodzie