kokpit kierowcy

Najlepszy samochód służbowy z wypożyczalni

Wiele firm chętnie wynajmuje samochody od wypożyczalni w celach służbowych. Zazwyczaj strony zawierają wtedy umowy długoterminowe trwające nawet kilka lat. W zależności od charakteru pracy, należy wybrać właściwy pojazd, który będzie jednocześnie funkcjonalny i miły dla oka. Jakie cechy powinien mieć dobry samochód służbowy?

kierowaniePrzede wszystkim, auto przeznaczone dla pracownika powinno być ekonomiczne. Jeśli samochód ma pokonywać duże dystanse i służyć do pracy, musi spalać jak najmniej paliwa. Dobrym wariantem byłby więc pojazd z dieslem lub na gaz albo po prostu unikalny model na benzynę, który będzie palił na tyle mało, że nie będzie nas to kosztowało fortuny. Inna sprawa to wielkość. Oczywiste jest, że jeśli ma nim podróżować więcej osób, powinien być odpowiednio pojemny i przestrzenny. Ma również pełnić funkcję reprezentacyjną i robić dobre wrażenie na wszelkich wyjazdach służbowych. Czyste, zadbane nowoczesne auto to wizytówka Twojej firmy. Dlatego ważne jest, aby w tym wypadku funkcjonalność i piękno szły ze sobą w parze. Przy wynajmie długoterminowym mamy gwarancję, że opłaty za samochód będą stałe i niezmienne, co jest dobrym zabezpieczeniem na cały okres trwania umowy. Z czasem może się okazać, że wynajem samochodu jest dla nas dużo atrakcyjniejszy niż tradycyjny leasing.

kokpit kierowcyInnym wygodnym rozwiązaniem, jakie oferują wypożyczalnie, to dojazd wybranym autem bezpośrednio do klienta. Przedstawiciel wypożyczalni dostarczy nam pojazd pod siedzibę naszej firmy, do domu pracownika i w każde inne miejsce na terenie miasta. W przypadku Trójmiasta, wypożyczalnie często same oferują dojazd w konkretne miejsce, gdzie zazwyczaj może przydać się wynajem samochodu Gdańsk Lotnisko Tanio wynajmiemy w tym mieście najnowsze modele aut, takie jak Opel Corsa czy Renault Clio. To idealne samochody na wyjazd służbowy, które będą świetnie prezentowały się na spotkaniach biznesowych i zrobią pozytywne wrażenie na kontrahentach. Jeśli mamy zaplanowany wyjazd służbowy zagranicę, musimy koniecznie powiadomić o tym wypożyczalnię. W przypadku przekraczania granic, wypożyczalnie mają różne reguły postępowania. Wystawiają pisemne pozwolenie na wyjazd poza Polskę lub nakładają ograniczenia na młodych kierowców posiadających niewielkie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu. Warto również wiedzieć, że po zakończeniu umowy, jeśli szczególnie spodoba nam się użytkowany samochód, mamy możliwość wykupienia go na własność po niższej cenie niż rynkowa.

Wynajem długoterminowy to prawdziwa okazja dla przedsiębiorców. Mają bowiem zapewniony samochód nawet na kilka najbliższych lat, a opłaty są zawsze stałe. W dodatku każde wynajęte auto jest ubezpieczone. Jak najbardziej warto z tego skorzystać.