Usuwanie rys

Najczęstsze drobne uszkodzenia samochodu

Uszkodzenia samochodu mogą być bardzo różne. Te poważne, jak uszkodzenia drzwi, wgniecenia maski, czy rozerwana opona oczywiście należy natychmiast likwidować i to nie samodzielnie, a przy pomocy fachowego mechanika lub blacharza.

Usuwanie uszkodzeń auta

Usuwanie rysJednak są jeszcze inne, mniejsze uszkodzenia, które nie wymagają pilnej konsultacji ze specjalistą, choć mogą wyglądać nieestetycznie. Najczęstszym takim przypadkiem są rysy na karoserii samochodowej. Nawet te głębokie, sięgające podkładu lakieru, nie są niczym niebezpiecznym i nie mają wpływu na prowadzenie pojazdu. Jednak zadrapania nie wyglądają dobrze i mogą się zdarzyć wszędzie. Rysa powstanie przez przetarcie drzwi wózkiem sklepowym, nieumiejętne otwieranie drzwi kluczykiem, czy kiedy na parkingu ktoś zahaczy o tył naszego auta podczas wycofywania. Na szczęście istnieją takie usługi jak usuwanie rys w Szczecinie, które sprawią, że karoseria naszego auta znowu może wyglądać jak nowa. W przypadku płytkich uszkodzeń można zastosować także ,,domowe” środki w formie pisaka. Wtedy ,,przejeżdża” się pisakiem po rysie i ona znika. Efekt nie jest stuprocentowy, po bliższym przyjrzeniu się można zauważyć ubytek, ale to zdecydowanie tańsza opcja.

Usuwanie rysUszkodzeniu ulegają także felgi samochodowe, szczególnie te aluminiowe (mniej wytrzymałe niż stalowe). Felga może być zarysowana, a nawet wgnieciona. Może także stracić swój kolor i blask. Jeśli felgi są mocno zniszczone to należy je wymienić. Chronią one oponę i hamulce przed uszkodzeniem, więc warto je mieć. Zarysowania czy kolor można przykryć emalią w sprayu. Jest ona bardzo łatwa w użytku, dostępna jest także w różnych kolorach. W ten sposób można przykryć uszkodzenia jak i zapewnić sobie kolorowe, jedyne w swoim rodzaju felgi samochodowe. Emalia szybko schnie, więc jej użytkowanie nie sprawia kłopotu. Kolejnym uszkodzeniem samochodu jest poplamienie tapicerki. Zazwyczaj mało kiedy można od razu wysuszyć plamę, a zaschniętą trudno usunąć. Ciemne plamy wyglądają nieatrakcyjnie. Najlepszym rozwiazaniem jest zatem pranie tapicerki w fachowym zakładzie. Przy okazji tapicerka zostanie zdezynfekowana, usunięte zostaną roztocza i bakterie, więc będzie ona nie tylko idealnie czysta ale i zdrowa. Usuwanie rys, odnawianie felg i pranie tapicerki nie są drogimi usługami, a warto w nie zainwestować.

Dzięki nim każdy samochód będzie wyglądał o wiele bardziej atrakcyjnie. Jeśli sami nie wiemy jak się do tego zabrać to warto jest skorzystać z usług profesjonalnych zakładów samochodowych np. od auto detailingu.