wynajem minivanów

Minivan dla rodziny – czy to dobre auto?

Minivany to pojazdy, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród rodzin wielodzietnych – ten samochód osobowy posiada bowiem najczęściej siedem lub osiem siedzeń, umieszczonych w trzech rzędach. Mniejsze wersje minivanów to pojazdy z pięcioma siedzeniami. Dodatkowo duży bagażnik sprawia, że jest to najlepszy samochód na wakacyjny wyjazd – bez problemu zmieścimy w nim wszystkie potrzebne rzeczy i nie będziemy musieli z niczego rezygnować.

Wynajem minivanów na wakacyjny wyjazd

wynajem minivanów Takie auto jednak sporo kosztuje – wiele osób długo zastanawia się więc przed zakupem, nie będąc pewnymi, czy dany samochód na pewno spełni wszystkie ich oczekiwania. Rozwiązaniem pozwalającym na zapoznanie się z możliwościami samochodu i ocenienie, czy odpowiada nam w stu procentach, jest zdecydowanie się na tani wynajem minivanów w Warszawie. Z pewnością w innych miastach wypożyczalnie również oferują tego rodzaju pojazdy, jednak to w Warszawie cena minivana jest naprawdę przyzwoita. Decydując się na wynajem auta na tydzień lub dwa tygodnie, zapłacimy 250 zł za dobę. Możemy więc wybrać minivana na wakacyjny wyjazd z dziećmi – ocenimy wówczas, czy auto charakteryzuje się oczekiwanym przez nas komfortem. W przypadku wynajmu długoterminowego (na co najmniej pół roku) cena wynajmu będzie jeszcze niższa – dlatego warto o tym pamiętać. Jeden dzień wypożyczenia zawsze wyjdzie nas drożej niż tydzień, dwa czy kilka miesięcy. Jeśli finanse są dla nas istotne, powinniśmy to uwzględnić.

wynajem minivanów Wydaje się, że po tygodniu jeżdżenia, powinniśmy już potrafić ocenić, czy minivan to pojazd dla nas – z pewnością po wypożyczeniu pojazdu będziemy mieli wyrobione zdanie na ten temat i, jeśli zechcemy, będziemy mogli udać się do salonu samochodowego po własny pojazd tego typu. Pamiętajmy jednak, że wypożyczone auto musimy zawsze oddawać w terminie i w stanie całkowicie nienaruszonym – co to oznacza? Nie tylko to, że z zewnątrz pojazd musi prezentować się tak, jak w dniu wypożyczenia, ale także wewnątrz. Chodzi tu o ogólną czystość, ale też o zapachy – wiele osób zapomina, że palenie papierosów sprawia, że dym wsiąka w tapicerkę pojazdu, a tego zapachu nie da się łatwo pozbyć. Wymagane będzie profesjonalne czyszczenie tapicerki metodą parową, a to może trochę kosztować.

Jeżeli właściciel wypożyczalni będzie miał zastrzeżenia co do stanu, w jakim oddajemy samochód, może od nas wymagać opłacenia kosztów czyszczenia czy naprawy jakichś uszkodzonych elementów. Warto o tym pamiętać, abyśmy nie poczuli się zaskoczeni dodatkowymi kosztami, gdy będziemy oddawać pojazd.