Mechanik samochodowy wymieniający opony w samochodzie

Mechanika samochodowa w Bydgoszczy a technikum

Naprawianie samochodów to coś co mnie zawsze interesowało. Jak byłam mała lubiłam rozbierać samochodziki starszego brata na małe części, a potem je składać ponownie. Próbowałam robić to samo z lalkami, ale przy tym nie było takiej zabawy i ograniczyłam się do przycinania im włosów i przebierania ich od czasu do czasu.

Mechanika samochodowa w Bydgoszczy moją pasją

 

Mechanika samochodowa w BydgoszczyZaczęłam się zagłębiać w temat motoryzacji, poznawać modele samochodów, ich budowę, właściwości, nowe rozwiązania techniczne, mechanika samochodowa w Bydgoszczy stała się moją pasją. Kiedy byłam w gimnazjum zaczęłam myśleć o swojej przyszłości. A raczej długo nie musiałam się namyślać bo wiedziałam, ze w Bydgoszczy jest technikum samochodowe, do którego chciałam się dostać. Dzięki temu mogłam i pogłębić swoją wiedzą na temat naprawiania samochodów i zdać maturę, więc jeśli bym zmieniła zdanie, to mogłam iść na studia, jeśli mechanika pojazdowa nie spełni moich oczekiwań. W technikum uczyło mi się dobrze. Poznałam wielu fajnych znajomych, którzy tak jak ja interesowali się motoryzacją, jednak ja zaczęłam wątpić czy własny warsztat to coś co chciałabym robić. Naprawiać samochody dla siebie i znajomych zawsze mogę, ale nie muszę tego robić zawodowo. Pomyślałam wtedy, że stacja kontroli pojazdów to może być lepsze rozwiązanie. To ,,czysta” praca, a bardzo dochodowa. Na początku trzeba tylko zakupić bardzo drogi sprzęt, ale potem już nic się nie zmienia i można sporo zarobić. Postanowiłam zapoznać się z tym problemem bliżej.

Znalazłam praktyki w takiej stacji kontroli pojazdów w Bydgoszczy, żeby zobaczyć jak to wygląda. Nie jest to może bardzo emocjonująca praca, ale gdyby połączyć ją z mechaniką samochodową to mogłoby z tego wyjść coś sensownego. Na razie jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o własnym biznesie, ale na pewno wezmę ten pomysł pod uwagę jako pomysł na przyszłość.