Kilkanaście lat bez zmian… na życzenie klientów

Czy można wyprodukować samochód tak dobry, że przez kilkanaście lat jedyną zmianą stylistyczną będą inne światła do jazdy dziennej? Rolls-Royce udowadnia, że tak. Sami klienci uznali model Phantom za tak doskonały, że nie wymagający zmian, a producent ich posłuchał. Model zadebiutował w 2003 r. jako następca Phantoma VI, którego produkcję zakończono ponad dekadę wcześniej.

Rolls-Royce Phantom to najbardziej luksusowy samochód komfortowej klasy F. Do podwyższenia poziomu luksusu przyczynia się w nim sztuczne niebo tworzone przez kilkaset światłowodów, dających złudzenie gwiaździstego nieba o każdej porze dnia i nocy. Do tego ogromny wybór w zakresie wyglądu wnętrza i dodatków sprawia, że każdy z zaprojektowanych jako ponadczasowe samochodów jest oryginalny i doskonale dopasowany do swojego nowego właściciela.

Drewno we wnętrzu obrabiane jest tak, aby jak najlepiej wyeksponować jego wzór, skóra to skóra cielęca najwyższej jakości, a ukoronowanie samochodu stanowi kultowa srebrna statuetka Flying Lady oraz złoty pasek na karoserii, ręcznie malowany przez Marka Courta – i tylko przez niego.

Rolls-Royce twierdzi, że Phantom stanowi ucieleśnienie filozofii samego Henry’ego Royce’a: „Dąż do perfekcji we wszystkim, co robisz. Wybierz najlepsze rzeczy i uczyń je jeszcze lepszymi, a jeśli nie istnieją, sam je stwórz”. („Strive for perfection in everything you do. Take the best that exists and make it better. When it doesn’t exist, design it.”)

 statuetka Flying Lady

logo Rolls-Royce

Phantom