Rzeszów - autodetailing

Kiedy warto zainteresować się auto detailingiem?

Współczesne samochody służą nie tylko do przewożenia ludzi i towarów – często są także źródłem prestiżu i wyznacznikiem pozycji społecznej. Dlatego wielu kierowców dba zarówno o sprawność mechaniczną pojazdów, jak i ich wygląd. Renowację i czyszczenie auta można podzielić na dwa etapy, czyli zewnętrzny i wewnętrzny. Zewnętrzny auto detailing obejmuje pełną korektę lakieru, renowację szyb i lusterek, a także odnowienie felg.

Autodetailing w Rzeszowie

auto detailingWe wnętrzu pojazdu należy skupić się na elementach wyposażenia i tapicerce. Przed przystąpieniem do car detailingu należy dokładnie wyczyścić wszystkie elementy w pojeździe. W ten sposób można określić, jaki zakres prac trzeba wykonać. Pozwala to oszacować koszty i potrzebny czas. W sytuacji, gdy chce się samodzielnie wykonać auto detailing, należy najpierw zgromadzić niezbędne detergenty i narzędzia. Car detailing to proces, który znacznie wykracza poza zwykłe mycie pojazdu. Lakier jest poddawany pełnej korekcje, w trakcie której usunięte zostają rysy, ubytki i odpryski. Po renowacji powłokę lakierniczą trzeba także zabezpieczyć. W tym celu można pokryć ją woskiem, płynną powłoką ceramiczną lub folią. Warto pamiętać, że wosk, chociaż najtańszy, chroni lakier przez krótki czas i wymaga regularnego ponawiania. Profesjonalny i dokładny auto detailing w Rzeszowie obejmuje także renowację wnętrza pojazdu.

Rzeszów - autodetailingElementy, które są mocno zniszczone, należy wymienić. W przypadku plastikowych i drewnianych elementów stosuje się specjalne środki nabłyszczające, które przywracają oryginalny wygląd. Tapicerkę materiałową wystarczy dokładnie wyprać, natomiast skórzana będzie wymagała również dodatkowego zabezpieczenia. Podczas renowacji naprawia się podsufitkę oraz pierze wszystkie elementy, żeby usunąć z nich bród oraz zapachy. W trakcie renowacji warto także poświęcić trochę czasu na przywrócenie odpowiedniego wyglądu kierownicy. W sytuacji, gdy jest ona mocno zużyta, najlepiej jest wykonać nowe obszycie. Precyzyjny car detailing pozwala cieszyć się z czystego i zadbanego pojazdu przez długie lata. Wieloetapowy car detailing można wykonać przed sprzedażą auta, żeby uczynić je bardziej atrakcyjnym.

W sytuacji, w której samochód pełni funkcję reprezentacyjną, należy szczególnie dbać o jego wygląd. Dzięki zabezpieczeniu lakieru będzie on bardziej odporny na zarysowanie oraz wpływ czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie ultrafioletowe. Cena auto detailingu zależy od rozmiaru pojazdu i zakresu prac, które chce się zlecić rzeszowskim specjalistom.