kask

Kask motocyklowy – jaki powinien być?

Jazda na motocyklu bywa niebezpieczna. Nawet jeśli stosujemy się do przepisów ruchu drogowego to nie możemy przewidzieć wszystkiego. Jadąc w samochodzie mamy większą ochronę, jadąc na dwóch kółkach nic nas nie osłania. Warto jest zatem zadbać o bezpieczeństwo podczas podróży. Szczególnie ważna jest ochrona głowy. Podczas wypadku złamania kości, czy skręcenie stawów nie są najgroźniejsze.

Kaski LS2- ich zalety

kaskUrazy głowy zawsze są poważne, nawet jeśli zdaje się nam, że nie uderzyliśmy nią zbyt mocno. Dlatego też należy kupić dobre integralne kaski LS2, dzięki którym mamy pewność, że nasza głowa jest chroniona. Czym powinien się charakteryzować dobry kask? Przede wszystkim ważny jest dobry materiał z jakiego kask jest wykonany. Najlepsze jest do tego włókno węglowe, ponieważ nie tylko jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również bardzo lekkie. Wierzch kaski może być pokryty polimerami, które są odporne na działanie wody, nie zmieniają koloru pod wpływem słońca, są łatwe do czyszczenia, jak również nadruki na kaskach. Wnętrze kasku powinno być wykonane z miękkiej wyściółki, dzięki czemu noszenie kasku będzie bardzo wygodne.

kaskMateriał powinien być oddychający i antybakteryjny, warto wybrać kask z wyjmowalna wyściółką, dzięki czemu można ją wyprać. Szczególnie latem noszenie kasku nie jest przyjemne, ze względu na wysokie temperatury. Wtedy pranie będzie bardzo przydatne. Kask powinien szczelnie przylegać do głowy, jednak powinien zapewniać wentylację. Dzięki temu nie będzie nam ani za zimno, ani za ciepło. W kasku bardzo ważna jest szyba. Nie może ona zniekształcać widzenia, powinna być odporna na zarysowania, jak również posiadać filtr UV. Najlepsze kaski mają szybki z blendami, czyli czymś w rodzaju okularów przeciwsłonecznych dla kasku. Blenda może być wysuwana na przycisk, dzięki czemu można szybko ją użyć nawet w trakcie jazdy. Jazda pod słońce jest niebezpieczna i utrudnia widzenie tego co się dzieje na drodze. Dzięki blendzie możemy jechać bezpiecznie i bez przeszkód. Wiele kasków posiada wymienne szybki, dzięki czemu w razie uszkodzenia można wymienić tylko jedną część kasku, a nie kupować nowy kask.

Podsumowując, dobry kask integralny to taki, który posiada miękką, antybakteryjną wyściółkę w środku, którą można prać i sztywną powłokę z kompozytu węglowego na zewnątrz. Kask powinien być wentylowany, dobrze dopasowany do kształtu naszej głowy, posiadać mocne zapięcie, jak również mocną wymienialną szybkę z przeciwsłoneczną blendą zapewniającą komfortową jazdę w słońcu.