wosk soft99 fusso

Jaki wosk samochodowy jest najlepszy?

Dla wielu osób samochód jest jedną z najcenniejszych rzeczy materialnych jakie posiadają. Odkąd został wynaleziony, jego praktyczny charakter jest nieoceniony. Gdy ulegnie awarii lub jesteśmy na jakiś czas go pozbawieni, zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę pełni w naszym codziennym życiu.

Wosk to ochrona i połysk

wosk soft99 fussoDlatego właściciele aut starają się zachować go w jak najlepszej formie, jeżdżąc do mechanika oraz ogólnie dbać o niego. Aby samochód posłużył nam w dobrym stanie jak najdłużej oraz zachował atrakcyjny wygląd, należy również pamiętać o regularnej pielęgnacji karoserii. Na co dzień bardzo często się o tym zapomina. Nierzadko ogranicza się to do wizyty na myjni. Jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie nie wystarcza. Warto zadbać o lakier samochodu bardziej dokładnie oraz z wykorzystaniem profesjonalnych środków. Obecnie producenci kosmetyków do aut oferuje naprawdę bogaty wybór. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju woski, które skuteczne zabezpieczają lakier. Wśród nich wymienić można wosk naturalny, syntetyczny oraz hybrydowy. Ich rolą jest skuteczna ochrona lakieru przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi oraz owadami.

wosk soft99 fussoPonadto zapobiega utlenianiu się lakieru. Zróżnicowana oraz szeroka oferta lakierów nieco utrudnia wybranie konkretnego produktu. Warto w tym względzie kierować się dobrymi opiniami oraz sprawdzonym producentem. Dobrym wyborem może być syntetyczny wosk Soft99 Fusso, który zapewnia nie tylko ochronę, ale także połysk. Specjalna formuła Fusso Coat tworzy hydrofobową powłokę ochronną, która może się utrzymywać nawet przez rok. Zawiera ona polimery fluorowe, która wytwarzają na lakierze śliską powierzchnię, która w znacznym stopniu ogranicza gromadzenie się brudu. Wato dodać, że odpowiadają one także za odpowiednie odprowadzanie wody. Podstawowym celem stosowania tego wosku jest utrzymanie karoserii w czystości. Chroni również lakier przed szkodliwym oddziaływaniem kwaśnych deszczów oraz zapobiega jego blaknięciu. Warto podkreślić, że ten konkretny lakier uzyskał tytuł najlepszego wosku samochodowego 2017 roku według prestiżowego brytyjskiego magazynu z branży motoryzacyjnej.

Jeśli zdecydujemy się na zakup twardego wosku, musimy zaopatrzyć się także w specjalną ściereczkę oraz gąbkę. Nieco mniej popularne są woski w mleczku i w sprayu, które są bardzo szybkie w użytku. Stosowanie wosków w pielęgnacji auta to bardzo ważny krok, jeżeli zależy nam na utrzymaniu go przez długi czas w dobrym stanie. Nie można jednak zapominać o innych zabiegach i czynnościach, które pozwolą osiągnąć nam ten cel.