event

Jak zorganizować event firmowy dla mężczyzn?

W branży IT czy motoryzacyjnej coraz częściej zespoły pracownicze składają się głównie z mężczyzn. Należy to mieć na uwadze nie tylko podczas organizacji pracy, doboru narzędzi pomocniczych, ale również imprez firmowych, wzmacniających więzi między współpracownikami.

Po co organizować event firmowy?

event firmowyMożliwość spędzania wspólnie czasu nie tylko w biurze czy warsztacie pozwoli poznać wzajemne pasje oraz zainteresowania. Oznacza to więc, że dział zajmujący się organizacją eventów jak urodziny firmy, konferencje tematyczne i nie tylko, powinien uwzględnić w swoich planach takie atrakcje, które przypadną w gusta męskiego grona. Nikt nie powiedział, że impreza firmowa musi koniecznie odbywać się na terenie codziennej pracy. Do dyspozycji jest wiele znacznie ciekawszych zakątków, jak okoliczne zielone szkoły, hotele z salami konferencyjnymi, a także specjaliści, którzy dobrze wiedzą czym powinna charakteryzować się prawidłowa organizacja eventów firmowych dla mężczyzn. Kiedy prezes lub dział HR nie są w stanie odpowiednio przygotować imprezy dla swoich pracowników, właśnie ich pomoc może okazać się niezbędna. Najpierw przeprowadzana jest wstępna analiza zainteresowań, wysłuchiwane są wszelkie propozycje, by na końcu wybrać najlepszą formę spędzania czasu w trakcie bądź po zakończeniu eventu.

eventNawet jeśli w grę wchodzi konferencja biznesowa, odbywająca się z dala od cywilizacji, nie stanowi to najmniejszego problemu, a wręcz przeciwnie. Im większy teren, tym więcej możliwości typowo męskich atrakcji, jak paintball czy terenowa przejażdżka quadami. To oczywiście zaledwie kilka propozycji, ograniczających się do zajęć na świeżym powietrzu. A co, kiedy pogoda za oknem nie jest za bardzo sprzyjająca? Niesamowite wrażenie mogą również zapewnić symulatory i gry typu VR, przenoszące uczestników do zupełnie innego świata. Bez względu na temat przewodni eventu firmowego, na pewno specjaliści od atrakcji znajdą coś, co przypadnie do gustu prawdziwym mężczyznom. Tego typu rozrywki nie ograniczają się jedynie do dwóch branż, jakie zostały wcześniej wspomniane. Każdy przedsiębiorca może skorzystać z pomocy firm eventowych, które chętnie przygotują indywidualny plan imprezy czy spotkania biznesowego.

Uatrakcyjnienie kilkudniowej konferencji dla mężczyzn właśnie przez dobór wyjątkowych atrakcji, pełnych niezapomnianych wrażeń, może pozytywnie wpłynąć na kontrakty biznesowe oraz poprawę relacji między pracownikami. Ważne więc jest, by takie eventy dopiąć na ostatni guzik i wybrać taki rodzaj aktywności, który przypadnie każdemu do gustu.