piękny zapach w samochodzie

Jak zadbać o zapach w samochodzie?

Na komfort jazdy samochodem wpływa nie tylko miękkość foteli, obecność sprawnej klimatyzacji, czy praktycznych uchwytów na napoje. Liczy się także to, jak pachnie wnętrze auta. To nowe ma swój charakterystyczny ,,salonowy” zapach, który z czasem zanika i zostaje zastępowany innymi woniami. Niestety, nie zawsze są one przyjemne, a do tego tapicerka czy podsufitka chłoną je niczym gąbka wodę.

Co zostawia szczególnie nieprzyjemny zapach?

zawieszka do autaNa pewno przewożenie zwierząt, palenie tytoniu w aucie, pozostawione resztki jedzenia, czy też przewożenie smarów, klejów, czy innych rzeczy związanych z budową i przemysłem. Często woń w aucie jest tak nieprzyjemna, że podróż staje się nieznośna. Co wtedy? Można oczywiście podróżować z otwartymi oknami. Takie wietrzenie i na co dzień jest dobre, szczególnie podczas palenia papierosów. Jednak działa chwilowo i nie w każdą pogodę jest możliwe. Wtedy można sięgnąć po samochodowe drewniane zawieszki zapachowe. Są one bardziej trwałe i stylowe niż te wykonane z tworzywa sztucznego czy filcu. Dłużej zatrzymują także aromat. Do wyboru są zawieszki o woni morskiej, leśnej, owocowej, czy egzotycznej. W ten sposób każdy może wybrać opcję dla siebie. Zawieszka będzie ,,działać” nawet przez kilka tygodniu, z czasem tracąc intensywnośc aromatu.

piękny zapach w samochodzie Jednak to nadal dobre rozwiązanie, bo jest tanie, proste w realizacji (wystarczy zawieszkę wyłożyć z opakowania i zawiesić na lusterku czy haczyku) i łatwo dostępne – zawieszki można kupić np. na stacji benzynowej.Drugą opcją jest zakup dozowników zapachowych. Mają formę szklanych flakoników z plastikowym dyfuzorem na górze. Wtyka się je w elementy nadmuchu samochodowego. W środku jest olejek, którego intensywnośc można regulować za pomocą pokrętła. To opcja droższa niż zawieszka no i nie zawsze da się ją dobrze zamocować – wtedy nawiewu nie można regulować jeśli znajduje się na nim dyfuzor. Niektóre sklepy samochodowe mają także perfumy do aut w formie sprayu. Rozpyla się je szczególnie w stronę fotela czy sufitu tak by wchłonęły one zapach i zamaskowały nieprzyjemny odór. Jednak to działanie tymczasowe. 

Warto rozważyć również dogłębne pranie ekstrakcyjne tapicerki oraz jej ozonowanie – to usunie nawet najmocniejszy zapach, a do tego calość będzie czysta i wolna od alergenów. Jak widać jest kilka opcji jeśli chodzi o utrzymanie w samochodzie Łądnego zapachu. Z pewnością zawieszki zapachowe, perfumy do auta, dyfuzory z olejkami, jak również regularne wietrzenie i czyszczenie wpłyną korzystnie na komfort korzystania z pojazdu.