transport mebli

Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

Przygotowując się do zmiany miejsca zamieszkania powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na zabezpieczenie wszelkich rzeczy. Transport – nawet gdy odbywa się z najwyższą starannością – może spowodować uszkodzenie wielu mebli i innych rzeczy, zwłaszcza wykonanych z kruchych materiałów. Jeżeli decydujemy się na transport mebli własnym samochodem lub przyczepką to mamy większą kontrolę nad tym, jaką trasą pojedziemy i czy wszelkie manewry będziemy wykonywać ostrożnie.

Bezpieczny transport mebli

transport mebli Z kolei zamawiając firmę organizującą przeprowadzki jesteśmy zdani na dobrą lub złą wolę jej pracowników. Dlatego na wszelki wypadek lepiej zwrócić uwagę na to jak pakujemy rzeczy. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się z wyprzedzeniem we wszelkie gazety, folię bąbelkową lub ochronną stretch czy worki foliowe. Ciężkie rzeczy, takie jak książki należy pakować po kilka sztuk. W innym wypadku karton może się rozerwać, a poza tym wnoszenie bardzo ciężkich rzeczy nie należy ani do przyjemnych, ani wygodnych. Dobrze jest opisać wszystkie kartony, a szczególnym naciskiem na te, w których znajduje się szkło, drogocenny sprzęt elektroniczny i podobne rzeczy. Najlepiej w widocznym miejscy napisać, że w środku kartonu znajdują się rzeczy delikatne. Oprócz tego powinny być zabezpieczone folią bąbelkową i gazetami. Często nie zwracamy też uwagi na takie przedmioty jak rośliny, a ich transport nie jest bądź co bądź taki oczywisty. Najlepiej jest zapakować je w kartony z otworami, opisać i nie podlewać tego samego dnia, by karton się nie zamoczył i nie zniszczył. Najlepiej też wyjąć wszelkie ruchome elementy z szaf i sprzętu AGD, zwłaszcza półki z lodówki i tym podobne. Jeśli chodzi o duże gabarytowo meble, to także trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej zakleić taśmą drzwiczki i szuflady, które mogą się otworzyć, a następnie całość owinąć folią stretch w obawie przed zarysowaniem. Podczas przeprowadzki z pewnością przydadzą się też tektury oraz styropian. Można włożyć go do kartonu, w którym znajduje się telewizor, by zwiększyć ochronę. Jeśli chodzi o transport mebli z Gdańska to najbardziej kłopotliwe są takie rzeczy jak duże lustra.

 

Tutaj pozostaje nam użycie styropianu i folii bąbelkowej oraz prośba o szczególną ostrożność. W Gdańsku znajduje się wiele firm oferujących przeprowadzki, warto jednak wybrać taką, która zapewnia też bezpieczne wniesienie mebli. W końcu jest to kolejny moment, w którym sprzęt może być upuszczony z niszczony. Dlatego wybór firmy przeprowadzkowej jest także bardzo ważny, chyba że organizujemy ją na własną rękę.