paczka

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, to wielu Polaków zdecydowało się na wyjazd do pracy za granicę. Czasem było to wyjazdy krótkie, sezonowe, wiele osób postanowiło jednak zostać na stałe. Szczególnie popularnym kierunkiem wyjazdów była Wielka Brytania – duży kraj, w którym mówi się po angielsku, a ten język jest znany wielu osobom.

Nadanie paczki za granicę wcale nie musi być trudne

nadanie paczkiDuża Polonia i atrakcyjne zarobki przyciągały masę osób. Niestety, odkąd Brytania wystąpiła z Unii podróż i zamieszkanie w niej stało się trudniejsze. Trzeba mieć paszport, zadbać o dokumenty związane z pobytem, starać się o wizę. Wiele osób wróciło do kraju lub przeniosło się do innych państw np. do pobliskiej Irlandii. Nie mniej jednak nadal na wyspach mieszka dużo Polaków. Mają tam polskie sklepy, polskie kościoły, czy stowarzyszenia. Jednak nie wszystko na wyspach da się dostać. Wielu Polaków otrzymuje paczki od rodzin z lokalnymi specjałami, czy z prezentami świątecznymi. Warto się zatem zastanowić jak nadać przesyłki kurierskie z Polski do Anglii? Opcji jest co najmniej kilka. Można nadać przesyłkę Pocztą Polską. Będzie ona oczywiście droższa niż paczka lokalna (w obszarze kraju), jednak nadal tańsza niż np. przesyłki od prywatnych przewoźników.

paczkaWadą tego rozwiązania jest fakt, iż nasza poczta nie działa najszybciej, więc paczka może dotrzeć do adresata np. po urodzinach. Nieco lepiej działają popularne firmy kurierskie. Cena za usługę jest nieco wyższa, ale wyższe jest prawdopodobieństwo, że paczka dojedzie na czas w stanie nienaruszonym. Dzięki numerowi przesyłki możemy śledzić na stronie internetowej gdzie się ona znajduje. Kolejna opcją jest przekazanie paczki do przewoźnika organizującego transport osób lub zagraniczne przeprowadzki. Zwykle w lukach bagażowych mają oni sporo niezajętego miejsca. Dzięki temu przy okazji mogą zabierać różne przesyłki ze sobą. Zaletą rozwiązania jest fakt, iż paczka nie będzie znajdowała się na stercie innych, a kierowca nie będzie wybierał wyboistych tras, zatem przesyłka nie poobija się. Wadą jest to, że kierowcy mają ustalone trasy, zatem nie do każdego zakątka Anglii można nadać przesyłkę. Do Wielkiej Brytanii organizowany jest także transport lotniczy oraz morski. Oba jednak dotyczą przede wszystkim dużych ładunków paletowych, samochodów, czy też maszyn.

Na szczęście zwykły klient nadający małą paczkę ma szerokie pole wyboru jeśli chodzi o sprawdzonych i popularnych przewoźników, którzy mogą się tym zająć i nie wezmą za to góry pieniędzy. To na pewno ważne dla wielu osób.