Mechanik samochodowy na stacji diagnostycznej

Jak wybrać dobrą stację diagnostyczną w Łodzi?

Każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do przeprowadzania regularnych badań technicznych w stacji diagnostycznej – zwykle raz do roku. Bez aktualnych badań i pozytywnego wynik badania samochód jest bowiem niedopuszczony do ruchu drogowego.

Badanie techniczne – gdzie wykonać?

stacja diagnostycznaBadania techniczne przeprowadzane są w specjalistycznych stacjach kontroli pojazdów w całej Polsce. W samej Łodzi jest ich kilkadziesiąt – jak zatem wybrać tę najlepszą? Choć badanie techniczne może być przeprowadzone w dowolnej stacji diagnostycznej, warto zwrócić wagę na zakres badań, oferowanych przez poszczególne punkty. Nie zawsze bowiem wykonują one pełne badania i mają odpowiednie uprawnienia, których zakres oznaczany jest literami A dla motocykli i motorowerów, B dla samochodów osobowych oraz C dla pojazdów ciężarowych. Na rynku można spotkać się zarówno z podstawowymi, jak i okręgowymi stacjami kontroli pojazdów. Pierwsze z nich wykonują badania pojazdów do 3,5 tony, czyli kategorii A oraz B, a także przyczep. Można w nich przeprowadzić zarówno badania okresowe, jak i dodatkowe. Okręgowe stacje kontroli pojazdów z kolei specjalizują się w badaniach pojazdów ciężarowych C, powyżej 3,5 tony, a także pojazdów po kolizjach, skierowanych do kontroli przez starostę lub organ kontroli ruchu drogowego, a także samochody typu SAM.

stacja diagnostycznaChcąc wykonać badanie techniczne w Łodzi, spotkać się można z wieloma stacjami, nieznacznie różniącymi się cenami. Dlatego tak istotne jest korzystanie z usług miejsca sprawdzonego i polecanego przez innych klientów. Wybrana stacja diagnostyczna Łódź powinna zapewnić szybką i sprawną obsługę i profesjonalne podejście. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie stacji oraz czy towarzyszy jej dodatkowa działalność w postaci warsztatu, czy serwisu, co umożliwia kompleksową obsługę klienta. Pozwoli to w razie usterek szybką i sprawną ich naprawę na miejscu, bez konieczności transportu pojazdu do warsztatu. Istotne mogą się także okazać godziny otwarcia stacji, szczególnie dla osób pracujących – wiele z nich działa aż do godzin wieczornych, dzięki czemu można bez problemu przeprowadzić kontrolę, bez konieczności brania wolnego dnia w pracy. Wiele stacji umożliwia także rezerwację usługi na konkretny dzień i godzinę, z której warto skorzystać.

Wybór odpowiedniej stacji diagnostycznej pozwala na oszczędność pieniędzy i stresu związanego z kontrolą. Stacje, wykonujące na miejscu także usługi naprawcze i serwisowe pozwolą na naprawę pojazdu na miejscu, bez konieczności jego lawetowania. Warto zwrócić także na dodatkowe udogodnienia, jak godziny otwarcia stacji, czy możliwość rezerwacji usługi.