zabezpieczenie lakieru samochodowego

Jak skutecznie zabezpieczyć lakier na aucie?

Kupując samochód prosto z salonu, zależy nam na tym, aby jak najdłużej zachował on swój idealny stan. Dotyczy to zarówno wnętrza, jak i karoserii, która właściwie pielęgnowana ma szansę przez pewien okres pozostać w nienaruszonym stanie. Jednak użytkowanie pojazdu wiąże się z licznymi sytuacjami, kiedy jesteśmy narażeni na zarysowania czy inne trwałe uszkodzenia lakieru.

Zabezpieczenie lakieru specjalną powłoką

zabezpieczenie lakieru samochodowegoDlatego warto szukać długotrwałych rozwiązań, które pozwolą skutecznie zabezpieczyć lakier i długo cieszyć się jego żywym kolorem. Aktualnie nie brakuje na rynku warsztatów, które profesjonalnie podchodzą do tematyki wyglądu samochodów. Mowa oczywiście o zakładach auto detailistycznych, gdzie wykonywane są liczne zabiegi odnawiające karoserię oraz wnętrze. W swojej ofercie posiadają również zabezpieczenie lakieru samochodowego, które w zależności od rodzaju wybranej powłoki może starczyć nawet na kilka lat. Mowa o powłoce ceramicznej, która utrwala kolor lakieru i jednocześnie chroni całą karoserię przed zarysowaniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Detailiści zajmujący się takimi zabiegami dobrze wiedzą jak istotne jest wybranie powłoki o konkretnej grubości oraz dodatkowych właściwościach. Na rynku nie brakuje producentów oferujących folie ochronne, które tylko częściowo zapewnią ochronę, jednak nie wpłyną na zachowanie świeżego koloru.

zabezpieczenie lakieru samochodowegoDlatego tak istotne jest, by wybrać zaufany warsztat gdzie powłoka będzie najwyższej jakości. Kiedy zdecydujemy się na nałożenie folii zabezpieczającej, otrzymujemy trwałą ochronę przed promieniami słonecznymi, zarysowaniami, ale również zabrudzeniami. Co ciekawe często folie mają również właściwości hydrofobowe, czyli odpychają wodę i pozwalają zachować świetny wygląd samochodu. Taka karoseria nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ powłoka sama w sobie jest lśniąca i długo utrzymuje się na aucie – wybierając najtwardszy wariant nawet do kilku lat. Cały proces zabezpieczania lakieru trwa czasem do kilku dni, ponieważ najpierw karoseria musi zostać właściwie przygotowana, a po zakończeniu nakładania powłoki musi ona dobrze zaschnąć, by utrzymać oczekiwany efekt. Każdy samochód zasługuje na to, aby jego lakier wyglądał dobrze.

Sam proces odżywiania jest bardzo skomplikowany, dlatego zdecydowanie lepiej zabezpieczyć karoserię od razu po zakupie nowego pojazdu, niż później inwestować zdecydowanie więcej pieniędzy w odnawianie. Poza żywym kolorem jednocześnie auto będzie zabezpieczone przed uszkodzeniami oraz brudem, dzięki czemu cały czas będzie utrzymywał się efekt lustra.