lakier kameleon spray

Jak samemu skorzystać z lakieru kameleon w sprayu?

Choć samodzielne lakierowanie samochodu może wydawać się trudne, to przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi i przy dobrym przygotowaniu, wcale nie musi takie być. Jednym z ciekawszych wizualnie lakierów samochodowych jest farba kameleon, odbijająca światło pod różnym kątem. Pokrycie pojazdu czy jego elementów tym rodzajem lakieru wymaga odpowiedniego przygotowania.

Lakier kameleon w sprayu — instrukcja krok po kroku

lakier kameleon sprayLakier kameleon posiada małe drobinki, które odbijają promienie światła pod takim kątem, że całość daje efekt holograficzny. Paleta barw zdaje się szeroko rozpościerać, a barwy zmieniają się zależnie od kąta patrzenia. Nic dziwnego więc, że takie pokrycie od lat cieszy się popularnością wśród kierowców. Wykonanie takiego zabiegu w profesjonalnym zakładzie lakierniczym może być kosztowne, dlatego wielu chętnych stawia na samodzielność. Pierwszym etapem będzie zakup potrzebnych akcesoriów, takich jak pistolet rozpylający, gąbki do szlifowania czy podkład lakierniczy. Na początku ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Wszelkie nierówności należy wyszlifować, a w razie tych głębszych, pokryć je szpachlą. Szyby auta i wszelkie elementy takie jak tablica rejestracyjna czy symbol marki samochodów, należy odpowiednio zabezpieczyć folią.

 lakier kameleon sprayW przeciwnym wypadku mogą one zabrudzić się odpryskami farby. Po odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni przychodzi czas na podkład. Do lakierów kameleon najczęściej dobiera się całkowicie czarny podkład. Następnie przychodzi czas na rozpylenie lakieru. Wśród ofert sklepów ze sprzętem motoryzacyjnym dostępne są już sprzęty w dobrych cenach, tani lakier kameleon spray również jest łatwodostępny, a na dodatek w różnych wersjach kolorystycznych. Sprayowaną powierzchnię należy pokryć wielokrotnie, z reguły wykonuje się od czterech do sześciu cienkich warstw. Tylko takie krycie zapewnia dobry efekt wizualny, bez żadnych zacieków czy zmian w grubości na całej powierzchni. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przy wykonywaniu lakierowania, czyli użycie maski ochronnej, która zapobiegnie dostaniu się do dróg oddechowych niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Lakierowanie można wykonać na dworze, ale w przypadku wystąpienia ostrego wiatru lepiej przenieść się do garażu czy warsztatu. Warstwy lakieru należy zabezpieczyć specjalnym impregnatem, czyli warstwą ochronną.

Samodzielne lakierowanie auta z wykorzystaniem sprayu kameleon nie jest szczególnie trudne, ale wymaga zakupu odpowiednich narzędzi i dobrego przygotowania. Efekt końcowy cieszy oko, dlatego też ta metoda jest tak popularna. Precyzja ruchów i dokładność w działaniu sprawią, że na własną rękę można wykonać taki zabieg.