renowacja lakieru

Jak przebiega renowacja lakieru?

Każdy właściciel samochodu chciałby się nim stale chwalić, tak by inni mu zazdrościli wspaniałego wozu. Niestety, większość aut się do tego nie nadaje. Większość osób ocenia samochód z zewnątrz, czyli po wyglądzie. Nie sprawdzi, czy silnik działa cicho, a hamulce działają bez zarzutu. Patrzą na karoserię i widzą, że samochód jest po przejściach i nadaje się do renowacji.

Odnawianie zniszczonego lakieru

renowacja lakieruStandardowe mycie to jednak nie wszystko. Usunie brud i kurz, ale nie zadba o lakier, a może go nawet zniszczyć. Myjnie elektryczne są praktyczne, ale szczotki pozostawiają mikrouszkodzenia na lakierze. Przez to szybciej on niszczeje. Również słońce, odchody ptaków, sól drogowa niekorzystnie wpływaja na wygląd lakieru. Staje się on wyblakły, matowy, wygląda na stary. Co wtedy można zrobić? Sprawdzonym rozwiązaniem jest dokładna renowacja lakieru w Gdańsku. Profesjonalna renowacja sprawi, że nawet bardzo zniszczony lakier będzie się prezentował jak nowy. Jak przebiega proces renowacyjny? Na początku trzeba dokładnie wyczyścić auto. Służą do tego profesjonalne szampony samochodowe, jak również glinki – glinowanie pozwala usunąć nawet głęboko osadzone w lakierze zanieczyszczenia.

renowacja lakieruGlinką przeciera się karoserię po jej wstępnym umyciu, ruszając ją w górę i w dół, bez stosowania okrężnych ruchów. W ten sposób będzie on idealnie czysty. Auto po myciu należy dokładnie osuszyć. Potem można zabrać się za polerowanie. Do wyboru są pasty polerskie oraz maszynowe polerowanie. Pasty mają różną gradację, w zależności od tego czy chce się usunąć tylko zmatowienia czy też głębsze rysy. Pastę nakłada się na miękką ściereczkę i kolistymi ruchami wsmarowuje w lakier, a następnie wyciera do sucha. W przypadku poważniejszych zniszczeń lepiej jest uruchomić polerkę, która szybko odświeży lakier na całym aucie. Na koniec karoseria jest woskowana. Wosk zabezpiecza lakier przed uszkodzeniem, a do tego nabłyszcza karoserię. Auto można szybciej umyć, bo na lakierze nie zostaną zacieki, a woda będzie z niego szybko spływać. Woskowanie jest dosyć pracochłonne, ale daje niesamowite efekty. Poza tym można je często powtarzać, a im częściej to robimy tym szybciej będzie nam to szło.

Z pewnością jeśli lakier jest zniszczony to warto zainwestować w jego renowację. Dokładne mycie specjalnym szamponem połączone z glinowaniem, a następnie polerowanie i woskowanie sprawi, że nawet zniszczona karoseria będzie prezentowała się nienagannie. Dobrze jest zatem nie tylko dbać o zwykłe czyszczenie auta, ale o kompleksowe dbanie o niego.