wagi samochodowe

Jak oszukać tachograf?

Jak sami dobrze wiemy przepisy są po to by je łamać, nieważne czego dotyczą. W przypadku kierowców samochodów dostawczych i tirów oszustwa polegają na modyfikowaniu zapisów z urządzeń kontrolnych a także oszukiwaniu samych urządzeń – urządzenie myśli, że nie jedziemy a my jednak poruszamy się po drodze.

Czy są jakieś metody oszukiwania tachografu?

wyposażenie adrW niniejszym artykule opiszę jak oszukać tachograf. Jednym ze sposobów oszukania tachografu jest przyłożenie magnesu do skrzyni biegów. Zakłócamy wtedy pracę tego urządzenia a dzięki temu tachograf nie wyłapuje naszej aktywności. Kolejną rzeczą (w przypadku tachografów papierowych) jest po prostu wyrzucenie kart. Papier do tachografu można oczywiście przerobić i wszystko będzie ok ale najlepiej jest (w przypadku pracodawcy) wyrzucić zadrukowane karty i za tamten okres wpisać pracownikowi urlop i z powrotem posadzić go za kółkiem. Jest to oczywiście karalne, jednakże wielu pracowników się na to po prostu godzi – więcej na tym zarobią a jak sami dobrze wiemy z pieniędzmi jest teraz krucho. Niestety wyzysk pracowników jest normalny a każdy prywaciarz dąży tylko do tego by jak najwięcej wycisnąć z pracownika – po prostu mu się to opłaca, a nie ma nic lepszego niż pracownik harujący jak wół a zarabiający jak osioł. Gdyby to było możliwe to by pewnie nawet urlopy zabrali… Pracodawcy bardzo często oszczędzają jeszcze na urządzeniach i narzędziach takich jak pasy transportowe i wyposażenie adr. Niestety zachłanność ich powoli zjada i najlepiej kazaliby za wszystko płacić pracownikowi. Niewiele jest aktualnie firm, które nie oszukują ani państwa ani też pracowników.

W przypadku polaków oszustwo jest niestety we krwi i ciężko je wyplenić. Warto jest mieć to na uwadze. Pamiętajmy, że możemy walczyć z nieuczciwymi pracodawcami.