orurowanie

Funkcje orurowania aut

Orurowanie jest jednym ze sposobów na tuningowanie samochodów. Najczęściej stosowane jest w przypadku samochodów terenowych (SUV-y i pick-up’y). Coraz częściej pojawiają się także zestawy dla vanów i minivanów oraz dla aut kombi i samochodów dostawczych. Zabieg ten polega na zamontowaniu na zderzaku samochodu rur ze stali nierdzewnej.

Orurowanie aut marki Toyota i innych

 orurowanieZdarza się, że są dostępne wersje chromowane lub matowe. Niewątpliwie to elementy odznaczające się wysoką jakością, a co za tym idzie, niezwykłą odpornością na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chodzi natomiast o montaż tych elementów, zazwyczaj jest to prosta czynność. Z pomocą jasnej instrukcji każdy sprawnie założy poszczególne elementy w odpowiednim miejscu. Celem tego zabiegu jest przede wszystkim ochrona nadwozia przed uszkodzeniami, które powstają najczęściej podczas jazdy w trudnym warunkach terenowych. Ponadto może również przydać się w przypadku ewentualnego zderzenia się auta ze zwierzętami bądź słupkami ostrzegawczymi. Jest więc przydatne nie tylko pojazdom wielkogabarytowym, ale także tym miejskim. To one pochłaniają pierwsze uderzenie i pomagają po prostu zmniejszyć skutki kolizji.

 orurowanieJednak to nie jedyne przyczyny, dla których kierowcy decydują się na orurowanie swoich samochodów. Obok względów praktycznych są jeszcze estetyczne. Orurowanie ma bowiem ładnie wyglądać i nadawać samochodom indywidualności i swojego rodzaju drapieżności. Niemniej, aby zapewnić sobie ładny wygląd i bezpieczeństwo, kluczowe jest profesjonalne orurowanie Toyota to jeden z modeli aut, w których wykonuje się tego rodzaju pozytywne zmiany. Przy czym, niezbędna jest w tym wszystkim tak zwana homologacja, czyli procedura sprawdzenia norm technicznych kończąca się uzyskaniem pozwolenia na korzystanie z pojazdu na terenie danego kraju. Zapewnią to m.in. firmy specjalizujące się w tego rodzaju działalności właśnie. Świadczy to z kolei o rzetelności i legalności takiej usługi. Doświadczeni fachowcy doradzą, zaprojektują i solidnie zamocują dane orurowanie, które spełni wszelkie oczekiwania każdego klienta. Warto dodać, że jest to stosunkowo niedroga inwestycja, lecz całkowity koszt instalacji zależy ostatecznie od marki pojazdu.

Obecnie dostępne na rynku zestawy orurowania pasują chociażby na takie modele, jak: Suzuki, Duster czy Toyota właśnie. Najrozsądniejsze i najpopularniejsze warianty mają rozmiar 60-80 mm. Co więcej, błyszczące, chromowane rury coraz częściej montowane są już nie tylko na przód auta, lecz również i z boku, i z tyłu. Decyzję, co do umiejscowienia rur, ułatwić mogą gotowe realizacje, dostępne w sieci.