fachowe oklejanie samochodów

Czy fachowe oklejanie samochodów się opłaca?

Oklejanie samochodu folią winylowa w Polsce staje się coraz popularniejsze. Trudno się zresztą temu dziwić bo samo rozwiązanie ma całkiem sporo zalet o których często nie wiemy. Czy jednak na dłuższą metę nam się rzeczywiście to opłaca i co możemy na tym zyskać? Po pierwsze oklejanie samochodu folią to obecnie jeden z najszybszych i najtańszych sposobów na zmienienie koloru auta.

Folia stosowana do oklejania samochodów

fachowe oklejanie samochodówŚredni czas prac, jeśli chodzi o całościowa zmianę barwy auta wynosi od 3-5 dni w zależności od wielkości samochodu. Konkretny czas uwarunkowany jest wielkością samochodu, jak i tym czy zmiana kolory dotyczy tylko nadwozia czy też elementów wewnętrznych. Nowy kolor, czyli folia nałożona na auta (ta pochodząca od uznanych producentów) wygląda zupełnie jak oryginalny lakier dzięki czemu auto prezentuje się nienagannie. Szeroki wybór kolorów, jak i rodzajów foli (metalic, mat, perła, carbon, itd.) sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Zaletą jest tu także fakt, że nie ma żadnego problemu z powrotem do oryginalnego koloru auta, co jest szczególnie istotne, jeśli w przyszłości samochód zamierzamy np. sprzedać.

fachowe oklejanie samochodówWarto także wiedzieć, że na rynku dostępne są nie tylko kolorowe folie, ale także i te bezbarwne, które mają na celu ochronne oryginalnego lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak odpryski spowodowane przez uderzenia kamieni, czy owadów. Jeśli chodzi o koszt za fachowe oklejanie samochodów – cena jest bardzo różna. Waha się od 2 tysięcy złotych za całe auto nawet do kilkunastu. Wszystko zależy od tego, jaką folię wybierzemy, jaki salon realizuje usługę, jak i od tego jakie auto jest oklejane. Niemniej przy średniej półce jakościowej, folia z powodzeniem powinna nam służyć przez jakieś 5 lat, a co za tym idzie jest to całkiem ekonomiczny sposób zarówno na odnowienie nadwozia samochodu, jak i na ochronę oryginalnego lakieru samochodu. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że choć sam proces nie wydaje się nam zbyt skomplikowany, to jednak są pewne przeciwwskazania przed stosowaniem folii winylowej na samochodzie.

Przede wszystkim nie powinna ona być kładziona na powierzchni samochodu z widocznymi ubytkami w lakierze ponieważ przy usuwaniu folii ubytki te mogą się powiększyć, to samo tyczy się widocznych ognisk korozji. Niemniej samo oklejanie samochodu folią to ciekawa propozycja zarówno dla osób chcących zmienić kolor auta, jak i tych, które chcą chronić oryginalny lakier samochodu. By jednak z rezultatów być zadowolonym warto wybierać doświadczone zakłady w świadczeniu tego typu usług.