wciągarka łańcuchowa

Elektryczne wciągarki ułatwieniem dla pracowników

Przenoszenie i podnoszenie ciężkich przedmiotów wymaga odpowiedniego sprzętu, aby można było pracować skutecznie i wydajnie. Bardzo ciężkie przedmioty wymagają użycia odpowiednich żurawi, wciągarek, czy podnośników. W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma jest już w nie wyposażona.

Przewaga wciągarek elektrycznych nad ręcznymi

wciągarka łańcuchowaDotyczy to w szczególności wszelkiego rodzaju hal produkcyjnych, magazynów, fabryk, hut, marketów, czy nawet mniejszych sklepów. W wielu sektorach gospodarki mamy do czynienia z przedmiotami ciężkimi, których przeniesienie bez pomocy odpowiedniego sprzętu może okazać się praktycznie niemożliwe. Dlatego też na aktualnym rynku dostępna jest ogromna gama tego typu produktów. Chociażby używane są ręczne wciągarki łańcuchowe, które stają się niezwykle toporne i ciężkie w obyciu, gdy mamy do czynienia z dużo większymi gabarytami przedmiotu. Dlatego też niezwykle przydatne są wciągarki łańcuchowe elektryczne. Nie wymagają one ogromnej ilości wysiłku fizycznego i pozwalają na szybkie podnoszenie ciężkich przedmiotów, oraz ich transportowanie. Zwykle tego typu wciągarki umieszczone są na belce, która pozwala im poruszać się w tył i przód, a dodatkowo często także sama belka jest obrotowa. Dlatego też ruch zakres ruchu wciągarek elektrycznych jest dość spory.

wciągarka łańcuchowaCzyni je to znacznie praktyczniejszymi niż tradycyjne wciągarki ręczne. Dodatkowo te automatyczne wyposażone są w całą gamę gadżetów i zabezpieczeń wszelkiego rodzaju. Bardzo często wyposażone są w hamulec mechaniczny, który blokuje cały łańcuch w razie przerwania zasilania, lub uszkodzenia. Nie pozwala to rzeczy podnoszonej spaść i zatrzymuje ją w miejscu. Także zamontowane sprzęgło poślizgowe chroni przed przeciążeniami, jeśli ładunek jest zbyt ciężki i przekracza możliwości silnika. Zamiast się zsunąć, zostanie on zablokowany i odpowiednio zabezpieczony by łańcuch dalej się nie zsuwał. Są to niezwykle ważne dwa elementy, gdyż zwiększają one znacząco bezpieczeństwo w miejscu pracy. Ładunek odpowiednio zabezpieczony przed upadkiem jest w stanie nawet uratować czyjeś życie w razie awarii. Wszystko w tych wciągarkach działa automatycznie, a zatem kompletnie eliminowany jest czynnik ludzkiej reakcji, która może być zdecydowanie za późna.

Przy zakupie wciągarki elektrycznej warto zwrócić uwagę na jej moc i zainstalowany w niej łańcuch, gdyż to te dwie kwestię będą determinować jej wytrzymałość i maksymalne obciążenie jakie może ona na siebie przyjąć. Warto także zwrócić uwagę, czy na łańcuchu zamontowany jest hak obrotowy, gdyż taki może znacząco zwiększyć dostęp do podnoszonego przedmiotu i ułatwić życie niejednej osobie.