Blacharstwo lakiernictwo

Co w tłumiku można naprawić?

Jak już zapewne wiecie tłumiki to element który jak się popsuje to samochód zaczyna przypominać wydawanym dźwiękiem samochody klasy WRC, którymi jeździ obecnie Adam Małysz (były skoczek) oraz Krzysiek Hołowczyc.

Naprawa tłumika – jak tego dokonać?

Blacharstwo lakiernictwoNie warto czasami iść do zakładu który specjalizuje się w dziedzinie blacharstwo lakiernictwo, ponieważ oni będą tam od razu proponowali nam wymianę całą całego układu wydechowego chociaż nie zawsze będzie to potrzebne. W większości przypadków taką naprawę możemy przeprowadzić sami. Wystarczy wiedzieć jak i kilka sprzętów. W takim razie co możemy sami zreperować? Bez ryzyka możemy pospawać elementy mocujące tłumik. Trzeba oczywiście uważać na haki holownicze warszawa, które mogą nam w jakiś sposób przeszkadzać. Jeżeli rura urwała nam się za tłumikiem to nie ma żadnego przeciwwskazania żeby taką usterkę naprawić. Poradzi sobie z tym spawacz, oczywiście jeśli tłumik w środku jest cały. Warto teraz wzmocnić te spawy, aby sytuacja się nam nie powtórzyła. Jeśli już tłumik nam się zepsuje, to nie musimy od razu kupować oryginalny tłumik można go sobie dosztukować co będzie nas kosztowało około kilkadziesiąt złotych ewentualnie koło stu złotych przy bardziej skomplikowanych naprawach. Można również naprawiać i spawać oderwane mocowania rury wydechowej. Również pęknięte czy odłamane rury, jak również niewielkie otwory czy pęknięcia, ale tylko tłumików jak również pęknięte kolektory, również można naprawiać.

Jak widać jest wiele elementów w tłumiku jakie można naprawiać i to naprawdę niewielkim kosztem. Jest to bardzo wygodne ponieważ nie musimy odstawiać samochodu do mechanika i naprawić to jednego wieczora.