Kompresor

Cechy sprężarek Gudepol

Właściciele warsztatów samochodowych, którym zależy na szybkim przeprowadzaniu prac, ale też na zadowoleniu klienta, bardzo często zastanawiają się, jaki sprzęt będzie najlepszy – czy warto inwestować w drogie urządzenia, czy może te tańsze będą dawać ten sam efekt?

Budowa kompresorów

KompresorKompletując wyposażenie do warsztatu, warto przejrzeć oferty sprawdzonych producentów i na podstawie porównań osprzętu, wybrać najlepszy. Wśród producentów specjalizujących się w urządzeniach warsztatowych znajduje się Gudepol, który dostarcza do warsztatów i lakierni najwyższej jakości kompresory. Gudepol w sklepie internetowym to przede wszystkim sprężarki tłokowe i śrubowe, ale także narzędzia i pistolety pneumatyczne, przewody ciśnieniowe oraz osuszacze. Wśród sprężarek tłokowych znajdują się kompresory olejowe i bezolejowe. W obu przypadkach mamy do czynienia ze stałym przepływem powietrza, który jest uzyskiwany dzięki chłodzonemu strumieniowi powietrza zasysającego. Każde urządzenie od Gudepol wyposażone jest w manometr, za pomocą którego możemy kontrolować ciśnienie w zbiorniku. Kompresory posiadają także reduktor ciśnienia oraz wyłącznik ciśnieniowy. Niezbędnym elementem jest też zaworek odciążający – jego zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed przeciążeniem. Ma wpływ też na łatwiejszy ponowny rozruch sprężarki. Kompresory Gudepol mają też kółka oraz rączkę – to udogodnienia, które pozwalają na szybkie przemieszczanie urządzenia.

KompresorWiele osób decyduje się jednak nie na sprężarki tłokowe, ale na ich śrubowe odpowiedniki. To dlatego, że charakteryzują się one o wiele mniejszym poziomem hałasu – ich cicha praca jest zdecydowaną zaletą. Przy tym są naprawdę wydajne i odznaczają się wysoką sprawnością. Ponadto tego typu urządzenie posiada elektroniczny panel kontrolny, za pomocą którego możemy sterować pracą kompresora. Operator może programować podstawowe parametry pracy, aby dostosować sprężarkę do aktualnie wykonywanego zadania – na przykład do lakierowania czy pompowania kół. Kompresory Gudepol cieszą się zwartą, kompaktową obudową, a obok wersji podstawowej urządzenia dostępne są wersje z filtrem i osuszaczem. Z pewnością oferta producenta jest na tyle atrakcyjna, że każdy warsztat samochodowy znajdzie tu urządzenia, które spełniają jego wymagania.

Możliwość zakupu pozostałego osprzętu sprawia, że potrzebnych narzędzi czy armatury nie musimy szukać w innych sklepach – wszystko załatwimy w jednym miejscu. Jeżeli zależy nam więc na wysokiej jakości urządzeniach – wybór jest naprawdę prosty.