foteliki samochodowe nania

Bezpieczne i popularne foteliki samochodowe dla dzieci

Dla każdego rodzica niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Z myślą o najmłodszych istnieje wiele modeli fotelików samochodowych, które dedykowane są zarówno kilkumiesięcznym maluchom, jak i starszym dzieciom w wieku przedszkolnym. Sporą popularnością wśród klientów cieszą się zwłaszcza zabudowane foteliki samochodowe NANIA, które występują w wielu różnych modelach.

Foteliki Nania są funkcjonalne

foteliki samochodowe naniaCzym powinien charakteryzować się idealny fotelik dla dziecka, który zapewni naszym pociechom bezpieczeństwo i jakie grupy owych produktów wyróżniamy? Renomowana marka NANIA od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości fotelików samochodowych, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Jak wiadomo foteliki dziecięce są obowiązkowe przy przewozie dziecka do 12 roku życia, a zasada ta regulowana jest prawnie.Konkretne modele fotelików dedykowane są dzieciom w różnym wieku, podczas poszukiwań fotelika należy sugerować się przede wszystkim kategorią wagową dziecka. Najczęściej spotykane przedziały wagowe posiadają następujące grupy: 0 (dzieci o wadze do 10 kg), 0+ (dzieci o wadze do 13-14 kg), I (dzieci o wadze do 18 kg), II (dzieci o wadze do 25 kg) i wreszcie grupa III (dzieci o wadze do 35 kg). Wszystkie modele fotelików zawierające się w grupach od 0 do I charakteryzują się zabudowaną, mocno usztywnioną konstrukcją, która posiada odpowiednio wyprofilowane oparcie. Foteliki dla dzieci starszych i wyższych wyróżniają się natomiast mniej zabudowaną budową, której głównym zadaniem jest zapewnienie dziecku odpowiedniej wysokości siedziska podczas jazdy.

foteliki samochodowe naniaPopularne foteliki samochodowe NANIA wyróżniają się na tle konkurencji tym, że niektóre modele z grupy I można przebudowywać (oparcie fotelika można wówczas odczepiać, modele rozkładane posłużą więc naszemu dziecku znacznie dłużej). Przy wyborze fotelika należy również zwracać dużą uwagę na pasy bezpieczeństwa, które powinny znajdować się zarówno na wysokości bioder dziecka, jak i klatki piersiowej. Najbardziej odpowiednie będą więc modele, które posiadają możliwość swobodnego regulowania pasów. Foteliki dla niemowląt powinny również posiadać regulowany zagłówek oraz specjalną wkładkę wypełniającą, której plecy będą posiadać odpowiednio wyprofilowany, usztywniający kształt. Foteliki dziecięce zapewnią naszemu dziecku nie tylko bezpieczeństwo podczas jazdy, ale zadbają również o odpowiednią postawę naszej pociechy. Udowodniono bowiem, że dobór nieodpowiedniego fotelika może prowadzić do rozwoju wad postawy u dziecka (zaniedbanie to może zaowocować m.in. skoliozą).

Ceny fotelików samochodowych są w pełni uzależnione od konkretnego modelu oraz docelowej grupy wagowej dziecka. Za zabudowane foteliki kategorii 0 i 0+ zapłacimy do 400 zł, znacznie tańsze są natomiast foteliki kategorii III, których ceny zaczynają się od 80 zł. Pamiętajmy jednak o tym, że bezpieczeństwo naszego dziecka na drodze jest bezcenne.